LM.plWiadomościRzgów. Wójt z absolutorium od radnych. „To był rok szczególny"

Rzgów. Wójt z absolutorium od radnych. „To był rok szczególny"

Dodano: , Żródło: LM.pl
Rzgów. Wójt z absolutorium od radnych. „To był rok szczególny"

Radni gminy Rzgów nie mieli wątpliwości i jednogłośnie przyznali absolutorium i wotum zaufania wójtowi Grzegorzowi Matuszakowi. – To wielkie dzieło dla naszych mieszkańców – mówił o wykonanym w 2020 roku budżecie włodarz gminy Rzgów.

W piątek rzgowscy radni głosowali nad absolutorium i wotum zaufania dla wójta gminy Grzegorza Matuszaka. Wcześniej przedstawił on raport o stanie gminy oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za 2020 r. Pomimo pandemii władzom gminy udało się zrealizować wszystkie zaplanowane inwestycje, w tym te największą – kosztującą 6,4 mln zł modernizację dwóch obiektów szkolnych. – Takie inwestycje nie zdarzają się na co dzień – oceniał wójt Grzegorz Matuszak.

2020 r. gmina Rzgów zamknęła z deficytem niecałych 1,6 mln zł, czyli mniejszym, niż planowano. To pozwoliło zmniejszyć zadłużenie gminy z jedenastu do dziewięciu milionów złotych. – To był rok szczególny, rok wyrzeczeń, bo nie wszystkie nasze zadania mogliśmy wykonywać tak, jak chcieliśmy. Ale wszystko to, co sobie zaplanowaliśmy na sesje budżetowej – zrealizowaliśmy. Zakończyliśmy ten rok sukcesem – mówił Grzegorz Matuszak.

Wójt gminy Rzgów mówił też o wyzwaniach na najbliższe lata. Wśród nich największą są wydatki oświatowe, które pochłaniają sporą część budżetu gminy i na które nie starcza rządowej subwencji. Mimo tego Grzegorz Matuszak deklarował, że nie ma w planach likwidacji szkół. – Nie ma takiej pilnej konieczności, by jakieś drastyczne kroki czynić.

Wykonanie budżetu pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa i komisja rewizyjna. Radni w głosowaniu jednogłośnie udzielili wójtowi wotum zaufania i absolutorium.

Jest to szczególny moment dla mnie i dla moich współpracowników, gdy mamy przyjemność stanąć przed państwem i pochwalić się tym, co jako organ wykonawczy zrobiliśmy. Dziękuję za poparcie nas jednogłośne. Wójt byłby jednoosobowo niczym, gdyby nie miał za sobą rzeszy ludzi, którzy grają z nim do jednej bramki. Wiele osób musiało się na ten sukces złożyć. Dziękuję państwu radnym za całokształt pracy merytorycznej, za instrukcje, wskazówki, za to, że wspólnie realizowaliśmy budżet – mówił wójt Grzegorz Matuszak. – Budżet grubo ponad 40 mln zł to wielkie dzieło dla naszych mieszkańców. Mamy się naprawdę czym pochwalić.

fot. archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole