WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Rychwał. Powstanie drugie w powiecie Centrum Usług Społecznych

Dodano: 20.07.2021 17:29
Źródło: LM.pl

Centrum Usług Społecznych powstanie w Rychwale. Umowę na dofinansowanie projektu podpisano dzisiaj w miejscowym urzędzie.

Rychwał znalazł się w gronie 43 gmin w kraju, w których realizowany jest pilotażowo projekt Ministerstwa Rozwoju. W związku z tym, gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 711 884,69 zł.

- Kwota zasadnicza przeznaczona jest na rozwój usług społecznych - znacznie szerszych niż te, które były realizowane przez ośrodki pomocy społecznej - zaliczać się będą do nich m.in. działania z zakresu edukacji, zdrowia i kultury – informuje Stefan Dziamara, burmistrz Rychwała.

Część pozyskanych środków zostanie przeznaczona również na modernizację sidziby CUS na ul. Sportowej (nad żłobkiem). Projekt realizowany będzie do 31 października 2023 roku. To będzie drugie Centrum Usług Społecznych w powiecie konińskim. Pierwsza tego typu placówka działa od kwietnia w Kramsku.

fot. facebook/Stefan Dziamara

  • Rychwał. Powstanie drugie w powiecie Centrum Usług Społecznych
  • Rychwał. Powstanie drugie w powiecie Centrum Usług Społecznych

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO