LM.plWiadomościRiver Triathlon Series. Niemal 350 zawodników rywalizowało w Kole

River Triathlon Series. Niemal 350 zawodników rywalizowało w Kole

Po raz drugi w regionie konińskim w tym sezonie zagościł Samsung River Triathlon Series. Tym razem triathloniści rywalizowali w Kole. Zawody ukończyło niemal 350 uczestników.

Na wysokości mostu w ciągu ul. Nowowarszawskiej rozpoczęła się kolska edycja Samsung River Triathlon Series. Organizowane w tym sezonie zawody gościły już wcześniej we Wronkach i w Koninie, a trzecia odsłona cyklu rozegrana została w naszym regionie. Tym razem triathloniści mieli okazję rywalizować w Kole. Po przepłynięciu Wartą (950 lub 475 m w zależności od dystansu) na wysokości stadionu piłkarskiego zawodnicy wychodzili z rzeki, by wsiąść na rowery. Trasa kolarska liczyła 45 lub 22,5 km. Na koniec już tylko bieg (5,275 lub 10,55 km) i triathlon zaliczony.

Łatwo napisać, trudniej zrobić, szczególnie podczas niedzielnych warunków. Wysoka temperatura nie ułatwiała zadania, ale i tak na mecie zameldowało się niemal 350 zawodników. Na dystansie 1/8 IM nie odpuszcza Sylwester Kuster (Triathlon X Team). Zwycięzca etapu konińskiego również w Kole był najszybszy, pokonując trasę w czasie 56:07. Wśród kobiet zwyciężyła Natalia Krawczyk (KKS Kalisz) z czasem 1:03:11. 1/4 IM tym razem należała do Igora Siódmiaka (7Pro Siódmiak Team / MBC / Pentathlon Szczecinek). Zwycięzca pokonał ją w czasie 1:48:30. Wśród kobiet wygrała Joanna Sołtysiak. Startująca w barwach Triahlon Väst / ALE Team / Bike Leszno zawodniczka pochodzi właśnie z Koła i w swoim rodzinnym mieście nie dała szans rywalkom, notując czas 2:02:42. Wśród sztafet na dystansie 1/8 IM również triumfowali kolanie z Triathlonu Koło. Jakub Olczak, Tomasz Brett i Kuba Gajda zanotowali czas 57:54.

To nie wszyscy reprezentanci regionu, którzy w niedzielę stawali na podium. Na dystansie 1/8 IM druga w kat. K20 była Paulina Wargacka z Koła, drugi w kat. M18 był Michał Broź (Tri for Me) z Koła, a pierwszy w kat. M50 był Tomasz Wojciechowski (Triton Konin) z Janowic. W klasyfikacji generalnej na dystansie 1/4 IM trzecie miejsce zajął Kacper Koszal (Triton Konin), zwyciężając jednocześnie w kat. M25. W kat. M20 drugi był Przemysław Gaj (Triton Konin), a w kat. M70+ zwyciężył Edmund Pilarski (Aktywni Konin). W rywalizacji sztafet drugie miejsce zajęła kolska ekipa BejmTeam Velo Invest Estate Wood-Mizer z Dominikiem Brawatą, Bartoszem Bejmem i Marcinem Wojewodą w składzie.

W Kole rozegrano również dodatkowe Mistrzostwa Inżynierów na dystansie 1/4 IM. Zwyciężył Jakub Kimmer (TTPSC) z Zelowa. Drugi był koninianin – Przemysław Gaj z Tritona, a trzeci kaliszanin Krzysztof Ewiak (Dzika Drużyna).

Zakończenie cyklu Samsung River Triathlon Series 15 sierpnia w Uniejowie.

Zwycięzcy 1/4 IM:
Open: Igor Siódmiak (7Pro Siódmiak Team / MBC / Pentathlon Szczecinek) – 1:48:30
Kobiety open: Joanna Sołtysiak (Triahlon Väst / ALE Team / Bike Leszno) – 2:02:42
K65: Małgorzata Pietrasiak (UKS Cityzen Be3) – 2:54:40
Mężczyźni open: Igor Siódmiak (7Pro Siódmiak Team / MBC / Pentathlon Szczecinek) – 1:48:30
M65: Czesław Mączyński (MC Bike) – 2:34:51
M70+: Edmund Pilarski (Aktywni Konin) – 3:11:42.
Inżynierowie: Jakub Kimmer (TTPSC) – 1:55:19.

M50: Tomasz Wojciechowski (Triton Konin) – 1:07:40
M60+: Tomasz Klepacki (Triathlon Rawa) – 1:14:26.

Sztafety 1/8 IM (podium):
1. Jakub Olczak, Tomasz Brett, Kuba Gajda (Triathlon Koło) – 57:54
2. Dominik Brawata, Bartosz Bejm, Marcin Wojewoda (BejmTeam Velo Invest Estate Wood-Mizer) – 58:37
3. Tadeusz Wojciechowski, Paweł Błaszak, Leszek Czajka (Development Team Samsung) – 1:15:51.