LM.plWiadomościAktywne i bezpieczne wakacje dla kolonistów z konińskich szkół

Aktywne i bezpieczne wakacje dla kolonistów z konińskich szkół

Dodano:
Aktywne i bezpieczne wakacje dla kolonistów z konińskich szkół

Festynem „Bezpieczni w mieście” w Przystani Gosławice" zakończyły się półkolonie dla dzieci organizowane przez Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Młodzi-Aktywni”.

Na tę formę wypoczynku w tegoroczne wakacje zapisanych zostało 312 dzieci z konińskich szkół podstawowych, które od 19 lipca miały okazję uczestniczyć w różnorakich aktywnościach. Środa, 21 lipca przeznaczona była na „Cyrk w ogrodzie” - artystyczne spotkanie z clownami w konińskim Parku Chopina. - Czas spędzano aktywnie. Byliśmy nad jeziorami, wykorzystaliśmy przepiękną pogodę – mówi Urszula Maciaszek, prezes stowarzyszenia.

Grupy były nad jeziorami w Gosławicach, Kleczewie i Ślesinie. Pływano żaglówkami, odwiedzono alpakarnię, Termy w Uniejowie, indiańskie wigwamy, skansen, konińskie sale zabaw czy kino. Było dużo kreatywnych zajęć, także kulinarnych, rekreacji, sportu, wody, słońca i uśmiechu. - Myślę, że to naładuje nasze akumulatory na wszelki wypadek, gdybyśmy musieli znowu przejść na zdalne nauczanie – dodaje Urszula Maciaszek.

Stowarzyszenie zorganizowało półkolonie w czterech szkołach podstawowych: SP3, SP4, SP 9 i SP11, które rozmieszczone są w różnych częściach miasta, co dawało dzieciom dogodną możliwość dotarcia z wielu zakątków Konina. Uczestnicy mogli spędzić 5-6 godzin z rówieśnikami, gdy rodzice przebywali w pracy. Dzieciom zapewniono także codzienny obiad.

Półkolonie zakończył festyn „Bezpiecznie w mieście”. W gosławickiej Przystani obecne były wszystkie służby odpowiadające na co dzień za bezpieczeństwo w Koninie jak i za podniesienie świadomości nt. bezpieczeństwa: Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, WOPR oraz przedstawiciele WORDu i Sanepidu. Festyn rozpoczął pokaz akcji ratunkowej ratowników WOPRU. Podczas zorganizowanych warsztatów dzieci dowiedziały się, jak zachować się na drodze, w domu czy w ruchu drogowym, co robić w razie pożaru i jak dbać o własne zdrowie oraz kondycję. Młodzi ludzie mogli także zakładając specjalne okulary do symulacji "stanu po spożyciu alkoholu" spróbować przejść mały tor przeszkód, by zdać sobie sprawę, jak bardzo niebezpieczne jest poruszanie się w stanie nietrzeźwym, gdy człowiek nie panuje nad własnym ciałem.

- Przez zabawę mogli dowiedzieć się, jak być czujnym, jak zachowywać się w danych sytuacjach. Co zrobić, by przede wszystkim zapobiegać wypadkom. W akcję włączył się również sanepid, dowiadujemy się, jak zdrowo się odżywiać. Czas pandemii pokazał, że kondycja fizyczna zdecydowanie spadła, a co za tym idzie także nasza odporność – wyjaśnia Urszula Maciaszek. 

Aktywne i bezpieczne wakacje dla kolonistów z konińskich szkół
Aktywne i bezpieczne wakacje dla kolonistów z konińskich szkół
1627637420-d9jiiy-kolonie1.jpg
1627637420-keuv_x-kolonie3.jpg
1627637420-i2tgur-kolonie4.jpg
1627637420-9132t9-kolonie5.jpg
1627637420-v7mwtj-kolonie6.jpg
1627637420-i2g22d-kolonie7.jpg
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole