WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kopalnia filarem gospodarki

Dodano: 30.03.2012 12:02
Źródło: KWB Konin
Filarem Polskiej Gospodarki województwa wielkopolskiego została za 2011 rok Kopalnia Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie, wynika z ankiety Pulsu Biznesu.

Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez redakcję dziennika Puls Biznesu i czołową agencję badawczą TNS Pentor. Laureatów wybiera samorząd terytorialny w każdym województwie. Zwycięzcami zostają firmy, które są ważnymi pracodawcami, wspierającymi i promującymi zatrudnienie, które umożliwiają rozwój przedsiębiorczości, a także angażują się w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.

Redakcja podkreśla, że „chce nagradzać dynamiczność, ale także więzi ze społecznościami lokalnymi”. Jej zdaniem, w tym właśnie tkwi siła polskiej gospodarki – „w bezbłędnym połączeniu przedsiębiorczości z samorządnością”.

W uzasadnieniu przyznania nagrody podkreśla się, że samorządy terytorialne jako organy władzy, zlokalizowane zarówno najbliżej lokalnych przedsiębiorców, jak i społeczności, poprzez swoje głosy najlepiej potrafią zdecydować o wyborze zwycięzców plebiscytu. Efektem badania ankietowego przeprowadzonego wśród samorządowców będzie także ogólnopolskie zestawienie Filary Polskiej Gospodarki.

- Górnicy od zawsze czuli się filarem wielkopolskiej gospodarki i w ich imieniu dziękuję za to zaszczytne wyróżnienie – powiedział Sławomir Mazurek, prezes KWB Konin. - Laur dla KWB Konin jest potwierdzeniem naszego związku z regionem i wpływu na rozwój gospodarki na terenie województwa wielkopolskiego. Do kas samorządu terytorialnego wszystkich szczebli z tytułu podatków i innych opłat trafia rocznie około 70 milionów złotych. W ostatnich latach zatrudniliśmy także ponad 300 nowych pracowników – to daje samorządom podstawy do przyznania Kopalni Konin tytułu Filaru Polskiej Gospodarki.

Gala finałowa rankingu, podczas której zostały wręczone honorowe wyróżnienia, odbyła się 28 marca 2012 r. w Teatrze Polskim w Poznaniu.


  • Kopalnia filarem gospodarki

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Ktoś tam napisał prawdę. Tam nigdy niby nie przyjmują, a jednak przyjmują i to bardzo w tajemniczych okolicznościach. Ktoś może wie jak to działa ???
Dodano: 30.03.2012 18:36    Przez: ~kandydat pracy w KWB
Kadrowa do pani Kasi,pani Kasia do pani Basi tej od dyrektora co to na kur.o konferencji była z nim na kolacji ze śniadaniem itd.POzatym POtrzeby POkrywa się z POzapasów POpracowniczych.To takie nowoczesne POdziałanie ABY DOBRZE ŻYŁO SIĘ WSZYSTKIM.
Dodano: 31.03.2012 08:46    Przez: ~OD DONKA i RUDEGO
taki filar ?? a mlodzi inteligetni wykrztałceni nie chca wracac ! taka przyszlosc w wiosce ! całe zycie w blocie i zakladowe 35 m w klatce betonowej miec ?
Dodano: 31.03.2012 00:14    Przez: macius1
filar to będzie od lipca aż się deczko pochyli
Dodano: 31.03.2012 09:34    Przez: ~sztygar zmianowy
wszyscy czekają na prywatyzację będzie to najlepsze rozwiązanie na dzień dzisiejszy oraz przyszłość dla Kopalni większość ludzi po prostu musi się zmierzyć z rzeczywistością pracy a nie udawania pracy myśl że dożyłem tych czasów jest dla mnie szczęściem czekam na nowego właściciela oraz życzę mu wszystkiego dobrego w restrukturyzacji tego przedsiębiorstwa dajcie ludziom młodym oraz pełnym zapału do pracy możliwość trudno się przebić przez starą zgnuśniałą skorupę panów w KWB przebić trzeba tylko mieć ..........
Dodano: 31.03.2012 18:19    Przez: ~dozorca anioł A4 :)
filar ktory niszczy gospodarstwa rolne zabierajac im wode ?? a mleczka torfowniki nie pija ? a ich potomstwo? i blad moze powinni pic MLEKO rozjasnia umysł i poglad na realia !
Dodano: 01.04.2012 00:50    Przez: ~PRODUCENT MLEKA
Jesteś żałosny - nie pij już tyle.
Dodano: 01.04.2012 20:48    Przez: ~Józiu
2 z 2
<<12
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO