WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Żeglarska Barbórka

Dodano: 16.11.2012 13:18
Źródło: LM.pl
Nawet 150 żeglarzy z całego kraju może przyjechać na XVIII już Zimowe Regaty Barbórkowe do Pątnowa. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji.

Tegoroczne Zimowe Regaty odbędą się 24 listopada na przystani w Pątnowie. O godz. 11 na jeziorze Pątnowskim wystartuje pierwszy z trzech biegów. Organizatorzy jak co roku liczą na dużą frekwencję. - Zjeżdżają do nas żeglarze z najodleglejszych zakątków kraju. Zazwyczaj jest to od 30, a ponad 40-tu załóg. W sumie przez lata trwania regat przewinęli się przez tą imprezę przedstawiciele aż 68 klubów żeglarskich – mówi Henryk Kowalski, komandor Klubu Żeglarskiego przy KWB „Konin”.

Żeglarze wystartują w klasach: omega, omega sport, T1, T2, T3 i open. Nie zabraknie też specjalnych regat dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat. - Mamy już potwierdzenie, że w klasie optymist przyjadą cztery łódki z Kalisza. Liczymy, że pogoda będzie sprzyjać i dzieci wystartują – mówi Marek Berliński, sekretarz Klubu Żeglarskiego przy KWB „Konin”.

W trakcie biegów, około godz. 13 na uczestników regat czekać będzie gorąca grochówka. Na godz. 17 zaplanowano obiad, a potem ogłoszenie wyników i żeglarską zabawę.

Jubileuszowa edycja Zimowych Regat Barbórkowych będzie pełna atrakcji i niespodzianek. - W ramach 18. urodzin przygotowaliśmy moc wrażeń – mówi Jakub Piasecki, członek KŻ. - Regaty są już dojrzałe i od kolejnych edycji chcielibyśmy, żeby stały się imprezą ogólnokrajową.

Od przyszłego roku ma również zostać reaktywowana Złota Szekla.

 

  • Żeglarska Barbórka
  • Żeglarska Barbórka

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

I bardzo dobrze promować region. oby tak dalej
Dodano: 16.11.2012 13:25    Przez: ~rychu
ok, ale jest to "GLASPO" ośrodek zamknięty, czy w tym dniu każdy będzie mógł tam wejść ?
Dodano: 16.11.2012 14:00    Przez: ~daro
podobno ostatnia tak suta zakrapiana alkoholem kurczaczkami i dziweckami barbórka w koninie
Dodano: 17.11.2012 08:17    Przez: ~niu
Regaty w tym dniu odbywają Się na Jeziorze Pątnowskim, Ośrodek GLASPO w Tym dniu mam Być Otwarty !!! dla Widzów i Żeglarzy
Dodano: 18.11.2012 20:34    Przez: ~Żeglarz
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO