WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Żeglarska Barbórka

Dodano: 16.11.2012 13:18
Źródło: LM.pl
Nawet 150 żeglarzy z całego kraju może przyjechać na XVIII już Zimowe Regaty Barbórkowe do Pątnowa. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji.

Tegoroczne Zimowe Regaty odbędą się 24 listopada na przystani w Pątnowie. O godz. 11 na jeziorze Pątnowskim wystartuje pierwszy z trzech biegów. Organizatorzy jak co roku liczą na dużą frekwencję. - Zjeżdżają do nas żeglarze z najodleglejszych zakątków kraju. Zazwyczaj jest to od 30, a ponad 40-tu załóg. W sumie przez lata trwania regat przewinęli się przez tą imprezę przedstawiciele aż 68 klubów żeglarskich – mówi Henryk Kowalski, komandor Klubu Żeglarskiego przy KWB „Konin”.

Żeglarze wystartują w klasach: omega, omega sport, T1, T2, T3 i open. Nie zabraknie też specjalnych regat dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat. - Mamy już potwierdzenie, że w klasie optymist przyjadą cztery łódki z Kalisza. Liczymy, że pogoda będzie sprzyjać i dzieci wystartują – mówi Marek Berliński, sekretarz Klubu Żeglarskiego przy KWB „Konin”.

W trakcie biegów, około godz. 13 na uczestników regat czekać będzie gorąca grochówka. Na godz. 17 zaplanowano obiad, a potem ogłoszenie wyników i żeglarską zabawę.

Jubileuszowa edycja Zimowych Regat Barbórkowych będzie pełna atrakcji i niespodzianek. - W ramach 18. urodzin przygotowaliśmy moc wrażeń – mówi Jakub Piasecki, członek KŻ. - Regaty są już dojrzałe i od kolejnych edycji chcielibyśmy, żeby stały się imprezą ogólnokrajową.

Od przyszłego roku ma również zostać reaktywowana Złota Szekla.

 

  • Żeglarska Barbórka
  • Żeglarska Barbórka

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

I bardzo dobrze promować region. oby tak dalej
Dodano: 16.11.2012 13:25    Przez: ~rychu
ok, ale jest to "GLASPO" ośrodek zamknięty, czy w tym dniu każdy będzie mógł tam wejść ?
Dodano: 16.11.2012 14:00    Przez: ~daro
podobno ostatnia tak suta zakrapiana alkoholem kurczaczkami i dziweckami barbórka w koninie
Dodano: 17.11.2012 08:17    Przez: ~niu
Regaty w tym dniu odbywają Się na Jeziorze Pątnowskim, Ośrodek GLASPO w Tym dniu mam Być Otwarty !!! dla Widzów i Żeglarzy
Dodano: 18.11.2012 20:34    Przez: ~Żeglarz
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO