WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

MOIM ZDANIEM. Jestem babą

Dodano: 26.02.2013 19:38

Baby i normalne kobiety – na takie kategorie dzieli „płeć piękną” poseł PiS, Witold Czarnecki. Jestem babą i dobrze mi z tym.

Przez Polskę przeleciały dzisiaj słowa posła W. Czarneckiego, którymi to skomentował pierwszy Koniński Kongres Kobiet, na którym zresztą nie był. Z założenia był to jednak dla parlamentarzysty i nie tylko dla niego, zlot czarownic i ostatnia deska ratunku Platformy Obywatelskiej, która, jego zdaniem, szuka wsparcia u kobiet.

Jako relacjonująca kongres na łamach portalu, a przez to także jego uczestniczka, ale przede wszystkim jako kobieta, dzięki „naszemu” posłowi, dowiedziałam się jak dzieli się społeczeństwo według płci, a płeć według sobie tylko znanych i zapewne jedynie słusznych, kategorii. Kto upolitycznia coś, co z natury polityczne nie jest. Według posła i jemu podobnych komentatorów, każde wydarzenie musi być jednak politycznie wytatuowane, więc jeśli nie my, to zapewne oni za tym stoją.

Panie pośle, za tym stoją po prostu kobiety. Domyślam się, że trudno to zrozumieć, że spotkanie w takim gronie może przerażać, jak przypuszczam, nieco wystraszonych, być może nie radzących sobie z rzeczywistością, mężczyzn, więc natychmiast trzeba nadać temu jakąś skazę. A to, że goście nie tacy, że panele nudne i jednostronne, że towarzystwo kanapowe, feministyczne, że nic z tego nie wynika dla ludzkości bo prawdziwa polska kobieta to „dojarka” (słowo posła).

I w ten sposób wyszło szydło z worka. Okazuje się bowiem, że ci wzburzeni mężczyźni - komentatorzy chcieliby sobie zawłaszczyć to, co robią te bezczelne kobiety bez ich kontroli, mówić co powinny myśleć, a co, ich zdaniem, jest naganne. I jak zwykle wiedzą najlepiej co dla tych kobiet jest najlepsze. Panowie, weźcie się i zróbcie coś dla siebie, poza walką o władzę, w której kobiety nie mają szans bo metody z piaskownicy są im jednak obce.

Anna Pilarska 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:felieton,   moim zdaniem,   koniński kongres kobiet,   poseł,   komentarze,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Aniu popieram w 100%
Dodano: 26.02.2013 19:53    Przez: ~SD
Kongres nie był polityczny? Wicemarszałkini Sejmu należąca do PO była gwiazdą wcześniejszych jakichkolwiek kongresów kobiet?
Dodano: 26.02.2013 20:49    Przez: ~:)
Gratuluję Paniom z PISu wybitnego męża stanu. I mam jedno pytanie czy Panie Itmam, Kołodziejczak czy Rakiewicz, to są baby czy normalne kobiety?
Dodano: 26.02.2013 21:33    Przez: ~Werner
Śmiać mi się chcę, że autorka tekstu nie zająknęła się, że owy wywiad Pana posła pochodzi z konkurencyjnego portalu. NORMALNIE ŻAL Ale co się dziwić, to pokazuje jaki żenujący poziom prezentują WSZYSTKIE konińskie media.
Dodano: 26.02.2013 20:03    Przez: ~ktos
Autorka się nie zająknęła, bo przez większość dani portal konkurencyjny nie działał (za duży ruch), więc nie chciała go znowu zawalić userami, chcącymi posłuchać pana posła czarneckiego. Swoją drogą, czy jeśli komentuje się poglądy innych trzeba podawać gdzie zostały wygłoszone?
Dodano: 26.02.2013 20:16    Przez: ~:)
Bardzo mi przeszkadzało kto siedział na widowni i jeszcze bardziej, że było to pokazywane w mediach (bo o to im chodziło) Kobitki dobrze to wymyśliły ale naprawdę zbędni byli politycy, którzy już robią wszystko, na poczet przyszłych wyborów.
Dodano: 26.02.2013 20:30    Przez: ~wnuczka
O taką zwykłą grzeczność chodzi ale widać, że kultury w Koninie nie uraczysz;)
Dodano: 26.02.2013 20:39    Przez: ~ktos
czym sobie .upe zawracacie,weżcie się do roboty nieroby jedne.
Dodano: 26.02.2013 22:28    Przez: ~mieszaniec
Kobieta w moim wyobrażeniu to obiekt westchnień i uwielbienia potem matka naszej przyszłości i wspaniała istota sterująca życiem ludzkim.Natomiast "Damy "którym się w d....h POprzewracało od nadmiaru kasy i nie znajomości realiów zwykłego życia(Raut,przyjęcie,wernisaż,PO mody itd z dnia na dzień)próbują zwykłym kobietom POkazywać drogę życia-śmiechu warte.Poseł Cz. nie jest z mojej bajki ale ma rację.
Dodano: 26.02.2013 20:09    Przez: ~kama
Koniński Kongres Kobiet to wspólna inicjatywa lokalnych środowisk kobiecych, której celem jest omówienie sytuacji kobiet w regionie – ich szans na zawodowy i osobisty rozwój, zaangażowania w działalność samorządową, aktywności w życiu społecznym. Włączyłyśmy się w ruch społeczny zapoczątkowany przez ogólnopolski Kongres Kobiet, który w tym roku będzie miał już piątą edycję i korzystamy z jego doświadczeń. Jednocześnie jesteśmy przekonane, że czas najwyższy, by idee i postulaty Kongresu dotarły do regionów. Zamierzamy rozpocząć w naszym mieście debatę na temat współczesnych kobiet po to, by dowiedzieć się, jakie możliwości lub ograniczenia widzą mieszkanki powiatu konińskiego na drodze swoich życiowych wyborów, jakie działania powinny zostać podjęte, by wspierać kobiety i zachęcać je do coraz większej społecznej aktywności, co zrobić, by nasz region wyróżniał się jako miejsce przyjazne jego obywatelkom.Organizator ...
Dodano: 26.02.2013 20:10    Przez: ~jestem babą i przysz ...
Szkoda że nie były zaproszone Senyszyn i Środa, wszystko byłoby cacy.
Dodano: 26.02.2013 23:16    Przez: ~lala
Im bardziej lud wrze, tym bardziej w mediach będą reklamować różne happenigi, że w POlandi wszystko idzie na dobrej drodze.
Dodano: 26.02.2013 23:19    Przez: ~biała_grzywa
poseł własnie przegrał wybory
Dodano: 26.02.2013 20:18    Przez: ~ha
Chyba Cię zaćmiło PEŁO
Dodano: 26.02.2013 21:40    Przez: ~czas
Mizoginia, seksizm, transfobia. Panu posłowi to wszystko udało się zmieścić w bardzo krótkiej wypowiedzi - tak słowa posła PiS Witolda Czarneckiego komentuje w rozmowie z TOK FM Anna Dryjańska z Feminoteki, współorganizatorka III Europejskiego Kongresu Kobiet.
Dodano: 26.02.2013 20:22    Przez: ~tokfm
A Pan, panie pośle, z czego żyje ?Bo raczej nie z pracy własnej, tylko ze środków państwowych, na które składamy się wszyscy.Jaką wartość Pan wytwarza, która pozwala na usprawiedliwienie pana poborów ?
Dodano: 26.02.2013 20:25    Przez: ~pytek
To jest właśnie postawa która jest tak bardzo potrzebna. Wybudujmy wyspę Unga-Bunga, gdzie miłościwy Prezes będzie rozdawał mieszkańcom swe uśmiechy, a szczęśliwe kobiety co rano będą szorowały swym mężom lakierki, by ci z godnością mogli pójść na codzienną partyjkę pokera. A w tym czasie partnerki będą mogły oddać się ich ulubionym zajęciom, czyli myciu garów, zmywaniu podłóg, czy cerowaniu skarpetek mężów.
Dodano: 26.02.2013 20:26    Przez: ~brawo
wiemy z czego zyje poseł Czarnecki , z naszych podatków płaconych Czarneckiemu za plecenie bzdur !
Dodano: 26.02.2013 20:32    Przez: ~:)
Niestety Czarnecki to Poseł z krwi i kości, wie co robi, żeden PeŁO mu nie podskoczy.
Dodano: 26.02.2013 23:22    Przez: ~pisowiec
ja też bym chciała,żeby takich posłów było w pis więcej.
Dodano: 27.02.2013 18:53    Przez: ~szkarlatyna
Najgorsze jest to, że ten prymityw z PISu zgarnie w najbliższych wyborach sporo głosów i znowu zostanie przedstawicielem narodu. Będa na niego głosowały baby, które jak raz dziennie nie dostana od chłopa po pysku to uważają, że nie są kochane. Przykre, ale polska rzeczywistość skrzeczy.
Dodano: 26.02.2013 20:43    Przez: ~gty
Oj zgarnie PIS głosy w przyszłych wyborach zgarnie,a PEŁO zginie marnie jak wieże widokowe Nowaka.
Dodano: 27.02.2013 07:38    Przez: ~srul
sie bździ,co?
Dodano: 27.02.2013 18:54    Przez: ~as
1 z 3
123>>
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO