WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Chcą starego dworca

Dodano: 1.04.2013 14:37
Źródło: LM.pl
Około tysiąca podpisów udało się zebrać pod petycją w sprawie odbudowy dworca PKP w Koninie. Liczenie jeszcze trwa.

Modernizacja kolskiego dworca kolejowego skłoniła do działania koninian. Towarzystwo Przyjaciół Konina postanowiło zawalczyć o przywrócenie w mieście budynku istniejącego do lat 70-tych. Aktywni mieszkańcy skonstruowali petycję, w której apelują do władz PKP o wyburzenie obecnego dworca i odbudowanie go w poprzedniej formie. Jak podkreślali, wyszłoby to na dobre zarówno miastu jak i PKP.

W pierwszych dniach marca ruszyło zbieranie podpisów pod petycją „Tak – dla odbudowy w starej formie dworca PKP w Koninie”. Lista była dostępna w siedzibie PTTK przy ul. Kolejowej oraz w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podpisy zbierali też członkowie Towarzystwa Przyjaciół Konina.

Akcja trwała do wczoraj. Udało się zebrać blisko tysiąc podpisów. Nie wiadomo jeszcze ile ich jest dokładnie, bo trwa ich liczenie. Nie wiadomo również, czy zbiórka nie zostanie przedłużona. O tym dowiemy się w ciągu najbliższych dni. Po zakończeniu akcji członkowie Towarzystwa zamierzają osobiście dostarczyć petycję do władz PKP w Poznaniu.  


  • Chcą starego dworca

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Tak, swietny pomysł, żeby zbudować sanacyjny dworzec w XXI wieku. W Kole dworzec został odnowiony bo tam było co odnowić, a jeśli ktoś chce nowego dworca to niech zaproponuje jakiś nowoczesny budynek na miarę dzisiejszych czasów. W Kole jest łądnie ale już widzę te komentarze ludzi którzy naerzkają że w Koninie to się tylko na wzór czegoś buduje. Budowa dworca ? ok, ale dziś się nie buduje takich budynków.
Dodano: 01.04.2013 14:55    Przez: ~Użytkownik dworca
Sprawa jest prosta wiele elementow dworca zostalo rozkradzionych przez komuchów odnajdziecie je na ich dzialkach.Pamiętam jednego kiedy wypil za dużo plaszczył sie i walił skruche ze on tylko dla kasy zapisał sie do partii,mówił mi kiedys że ma kamienna kule z przed dworca.Ale chyba dobrowolnie jej nie odda bo po trzezwemu robił sie z niego rozjuszony zatwardziały komuch teraz jest chyba w PO.
Dodano: 01.04.2013 15:42    Przez: ~Tymon
Po co budować niefunkcjonalną skorupę, trzeba być psycholem żeby na taki pomysł wpaść.
Dodano: 01.04.2013 15:58    Przez: ~kora
Dokladnie, jesli sie tak podobal trzeba bylo walczyc o niego wtedy a nie teraz gdy juz go nie ma i zgadzam sie jezeli budowac to cos nowoczesnego a nie jakies powroty do zabytkow
Dodano: 01.04.2013 16:00    Przez: ~Uzytkownik 2
tymon,kumple podczas popijawy robią cie w babmbuko.
Dodano: 01.04.2013 17:49    Przez: ~zakalec
Do użytkownik2, w tamtych czasach szary obywatel nie miał nic do powiedzenia, partia o wszystkim decydowała, uchwały podejmowano na egzekutywie. Zresztą myślano ze zbudują nowoczesną funkcyjną stację, a zbudowano blaszak.
Dodano: 02.04.2013 02:10    Przez: ~konik
A teraz ma?
Dodano: 02.04.2013 06:31    Przez: ~Qń
Komuchom i POstkomuchom nie w smak przyklad ich głupoty zlodziejstwa i bezgranicznej chciwości i mentalności niewolnika.Chca ucjodzic za europejczykow beznesmenóf tuzow i archtektów zycia a to zwykle menele i chwasty nie różniący sie od dworcowych penerów czy złodzieji okradajacy altanki i staruszki.
Dodano: 02.04.2013 06:48    Przez: ~Bronisław
Też jestem ZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 01.04.2013 14:55    Przez: ~Elżbieta Glapa Konin
W urzędzie to może znają podstawy rosyjskiego, trochę angielskiego, a częściej łacinę podwórkową.
Dodano: 01.04.2013 15:02    Przez: ~Pak
mamy XXIw W koninie powrot to gliny i torfu ? cyba tym nikogo nie przycjagniemy ! a w tunelu OD WIELU LAT SMIERDZI I PAJENCZYNY NA LAMPACH Z LAT 70!
Dodano: 01.04.2013 15:16    Przez: ~POPCORN
to byl piekny dworzec pamietam go, trzeba bylo byc nie lada idiota aby go zburzyc i postawic takie byle co nawet tymczasowo, podpisalem petycje chcial bym zobaczyc jeszcze raz taki dworzec.
Dodano: 01.04.2013 15:24    Przez: ~coix
tylko ze nowy dworzec nie będzie taki idealnie sam jak ten stary moim zdaniem jest to zbyteczne jak by nie było na co pieniędzy wydawać....ludzie roboty nie mają a dworców sie zachciewa bez sens ...
Dodano: 01.04.2013 15:41    Przez: ~Gandalf
To sobie na zdjęcia popatrz. Jeżeli ma cos być budowane to ma być nowoczesne, funkcjonalne i przestronne. Furmanek już w Koninie nie ma.
Dodano: 01.04.2013 16:01    Przez: ~reks
oczywiście że lepiej wyglądałby nowoczesny dworzez a nie ten co kiedyś. ładny w tamtych czasach. teraz Nie pasuje. niech ktoś zorgabizuje petycję z podpisami za nowoczesnym dworcem Nie będzie tysiaca a kilka tysięcy podpisów
Dodano: 01.04.2013 15:48    Przez: ~kk
Zanim się pobuduje nowy trzeba odszukać decydentów( a są również dzisiaj w gronie konińskich Vipów), którzy wydali wyrok na tak piękny obiekt i co cenniejsze elementy zabrali na własny użytek. My starsi koninianie pamiętamy ich.
Dodano: 01.04.2013 16:30    Przez: ~Pamiętliwy
to była obciachowa buda i szacun za rozebranie.
Dodano: 01.04.2013 17:51    Przez: ~starszak
głodne dzieci nakarmcie a nie wyburzać żeby stawiać nowy,nie ma co z pieniędzmi robić ???? petycja do wytarcia d***
Dodano: 01.04.2013 17:01    Przez: ~kj
ludzie czy nie ma na co wydac kasy?! po co to? zbudujcie zakład pracy żeby ludzie mieli pracę,pieniądze i mieli za co żyć.
Dodano: 01.04.2013 17:38    Przez: ~realista
Ja bym chciała,żeby odbudowali Konwart.
Dodano: 01.04.2013 17:52    Przez: ~maszynistka overlock
1 z 3
123>>