WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Bądź lokalny!

Dodano: 16.04.2013 13:44

Do końca kwietnia należy rozliczyć się z fiskusem. Dlatego przypominamy jeszcze, że jeden procent podatku można zostawić w Koninie.

Bądź lokalny, zostaw swój 1 procent w Koninie - to hasło akcji Konińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. W Koninie działa 18 organizacji pożytku publicznego, które mogą otrzymywać jeden procent z podatku. Niestety, do nich ciągle trafia niewiele pieniędzy. W ubiegłym roku było ich około 300 tys. zł. - Ponad 50 procent wpływu z jednego procenta przekazywane jest do dziesięciu największych organizacji działających w Polsce, które reklamowane są w telewizji. Niewielka kwota zostaje lokalnie. Chcielibyśmy, żeby ona z każdym rokiem się zwiększała. Mamy nadzieję, że przez takie akcje uda nam się zachęcić mieszkańców Konina do pozostawienia pieniędzy w naszym regionie – apelują członkowie Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Możliwość przekazania pieniędzy na lokalne organizacje jest bardzo prosta. Do tego stworzony został specjalny program. Na stronie Urzędu Miejskiego w Koninie pojawił się odsyłacz PIT 2012. Klikając na niego otwiera się program do rozliczenia podatku. Po wypełnieniu rubryk, można wybrać organizację, do której ma trafić 1 procent. Otwiera się lista organizacji, które są zarejestrowane w Koninie. Można wybrać jedną z nich, a jest w czym wybierać. Jej KRS zapisuje się automatycznie. Wspomagając lokalne organizacje, wzmacniamy również naszą lokalną społeczność – mówią członkowie rady.

  • Procent dla regionu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

zeby nowicki i reszta tej bandy sobie premie wypisala? w zyciu... WON OD MOICH PIENIEDZY DARMOZJADY ! WYSTARCZAJACO MNIE OKRADACIE JUZ !!
Dodano: 16.04.2013 14:16    Przez: ~pan
avatar BĄDŹ LOKALNYM FRAJ.EREM POZWÓL NACZELNEMU BOLSZEWIKOWI TWORZYĆ MIEJSCA PRACY DLA SWOICH TOWARZYSZY
Dodano: 17.04.2013 12:17    Przez: noidupazbita
nastepna danda złodzieji żebranie jest nie dozwolone zbliża sie lato i z tego 1 procenta bedą nie złe wczasy zawsze znajdą najwnych
Dodano: 16.04.2013 21:17    Przez: ~Skąpy
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO