LM.plWiadomościWybudują kanalizację

Wybudują kanalizację

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wybudują kanalizację
W lipcu ruszy budowa kanalizacji sanitarnej w Pątnowie i Gaju. Do sieci zostanie podłączonych ponad 640 mieszkańców. Inwestycja będzie kosztować 5,5 mln zł.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Koninie podpisało umowę z firmą Skanska na wykonanie kanalizacji sanitarnej przy ulicach: Ślesińskiej, Kazimierskiej, Przemysłowej oraz Gaj. – Cała północna część miasta zostanie podłączona do sieci kanalizacyjnej. Mieszkańcy otrzymają możliwość odprowadzania ścieków i podniesie się tym samym ich standard życia – mówi Maciej Dąbrowski, kierownik projektu „Rozbudowa i modernizacja systemu kanalizacyjnego miasta Konina”.

Prace nad budową 5,5 km sieci kanalizacyjnej rozpoczną się 1 lipca i potrwają do końca sierpnia przyszłego roku. Od połowy lipca mieszkańcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami na drogach. Problem z przejezdnością będzie dotyczył przede wszystkim części ul. Przemysłowej oraz ul. Ślesińskiej. – Zrobimy wszystko, żeby mieszkańcy jak najmniej odczuli to co się będzie działo w Pątnowie i Gaju – Robert Andrzejak, dyrektor zarządu projektów Skanska.

Spółce wodociągowej na realizację projektu obejmującego budowę kanalizacji sanitarnej i modernizację oczyszczalni ścieków Prawy Brzeg, udało się pozyskać 16 mln zł dofinansowania. Całość inwestycji będzie kosztować 35,5 mln zł. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec 2015 roku. 
Wybudują kanalizację
Wybudują kanalizację
Wybudują kanalizację
Wybudują kanalizację
Wybudują kanalizację
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole