WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Pątnów do modernizacji

Dodano: 13.07.2013 15:21
Źródło: LM.pl
Elektrownia Pątnów I ma być zmodernizowana. ZE PAK prowadzi rozmowy z bankami w sprawie finansowania inwestycji wartej 1,6 mld zł.

Modernizacja Pątnowa I to główny projekt inwestycyjny ZE PAK. Ma on podnieść sprawność wytwarzania energii, obniżyć emisję CO2 i przede wszystkim przedłużyć eksploatację bloków do co najmniej 2026 lub 2030 roku. – Do końca 2015 roku chcemy zdążyć z urządzeniami, które ograniczą emisję NOX. Zakres modernizacji jest dość szeroki, obejmuje kocioł, turbinę, system nawęglania, całą magistralę rurociągów. Jeśli przeprowadzimy tę inwestycję, to w miejsce dzisiejszych 800 MW, które modernizujemy będzie przyrost o mocy o ok. 100 MW, poprawa sprawności produkcji energii i ograniczenie o ok. 10 procent emisji CO2. To dla nas zadanie strategiczne – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej prezes Katarzyna Muszkat.

ZE PAK planuje zmodernizowanie bloków 1-4. Inwestycja ma pochłonąć 1,6 mld zł. Wstępny jej etap ma być finansowany z własnych środków. Reszta pochodzić będzie z kredytów, bądź obligacji. Rozmowy na ten temat trwają. 


  • Pątnów do modernizacji

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

BRAWA dla redakcji za aktualne zdjęcie - już bez komina. Nie sądziłem że stać Was na to :) Pozdrawiam.
Dodano: 13.07.2013 15:55    Przez: ~Czytanka
nic się nie zmieni. Cukrownia Gosławice - zanim ją zaorali, też była modernizowana i w trakcie modernizacji jakoś nikt pracy nie stracił. fakt, zamknęli ją potem ale nie z przyczyn modernizacji tylko dlatego, że oddano ją w ręce prywatnego niemieckiego przedsiębiorstwa, które po prostu wolało pozbyć się cukrowni z nakazu UE o zmniejszeniu produkcji cukru w Europie wschodniej.
Dodano: 13.07.2013 16:41    Przez: ~tut

KOMENTARZE

Zegarek dostał kopalnie za friko to ma kasę na remont elektrowni.Sprzeda złom z odkrywek i 300-400 milionów będzie.Oczywiście modernizacja ma na celu zastąpienie ludzi przez automaty i kasa będzie,a że ludzie pójdą na bruk to nikogo nie obchodzi-ot chwała PEŁO
Dodano: 13.07.2013 15:35    Przez: ~górnik torfowy
znowu debilny komentarz
Dodano: 13.07.2013 15:51    Przez: ~al
Brykietownię też zmodernizowali. A potem znikneła
Dodano: 14.07.2013 06:19    Przez: ~bal
Al zaprzecz merytorycznie a nie obrażaj!Debilem nazywaj tych co zegarkowi POzwolili na to przejecie za nic kopalni a wcześniej elektrowni.
Dodano: 14.07.2013 07:38    Przez: ~górnik torfowy
No tak, PISiory by nie modernizowały tylko rozdały szabelki i na Kowno !
Dodano: 15.07.2013 18:10    Przez: ~rozbawiony
Tylko jak zasypiemy zasobniki podczas modernizacji ? Tzn jak to już wiadomo, poprzez nić Pątnowa II, ale co w razie awarii jednej z nitki ? Wtedy albo zasypujemy Pątnów I albo Pątnów II, albo braki tu albo tam.... I tak przez kilka lat zanim modernizacja dobiegnie końca. A co z walką o zagwarantowanie dostaw węgla? Teraz kopalnia jest "nasza" to już nie ma walki o zagwarantowanie węgla ? Obawiam się całej tej modernizacji i z pracownikami na nici nawęglania....
Dodano: 13.07.2013 15:52    Przez: ~pakowy
Tzn obawiam się co się stanie z pracownikami...
Dodano: 13.07.2013 15:59    Przez: ~pakowy
najlepiej zasypać, zaorać i zwalić wszystko na UE. Modernizacja powinna cieszyć a nie martwić, bo to oznacza, że w elektrownie się inwestuje, a to oznacza, że nie ma się w planach jej zamknięcia, a to oznacza, że nie będzie zwolnień, a to oznacza, że będzie praca a to oznacza, ze będzie wypłata z której będzie mozna przebiedować do emerytury. Więc "nie lękajcie się"
Dodano: 13.07.2013 16:06    Przez: ~tut
To jest również problem kopalni, bo modernizacja będzie się wiązać najprawdopodobniej z ograniczeniem dostaw. I to też niepokoi
Dodano: 13.07.2013 16:07    Przez: ~górnik
Jeżeli uważasz, że modernizacja nie martwi to znaczy, że nie jesteś w temacie... może i praca będzie ale PO modernizacji... a co przez te lata jak będzie trwać...
Dodano: 13.07.2013 16:22    Przez: ~sad
nic się nie zmieni. Cukrownia Gosławice - zanim ją zaorali, też była modernizowana i w trakcie modernizacji jakoś nikt pracy nie stracił. fakt, zamknęli ją potem ale nie z przyczyn modernizacji tylko dlatego, że oddano ją w ręce prywatnego niemieckiego przedsiębiorstwa, które po prostu wolało pozbyć się cukrowni z nakazu UE o zmniejszeniu produkcji cukru w Europie wschodniej.
Dodano: 13.07.2013 16:41    Przez: ~tut
pakowy ! Eksploatację węgla można przedłuzyć o pare lat wprowadzając do sieci energię turbin wiatrowych,ale mieszkańcy Pątnowa chcą posłać wcześnij na "zieloną trawkę " pracowników PAK-KWB torpedując irracjonalnym tłumaczenim "szkodliwość" dzialania tych turbin posadowionych przy samej EL.PĄTNÓW>.Pewnia wolą puścić pracowników na wcześniejszy zasiłek !.
Dodano: 14.07.2013 01:03    Przez: ~- z ukosa !
BRAWA dla redakcji za aktualne zdjęcie - już bez komina. Nie sądziłem że stać Was na to :) Pozdrawiam.
Dodano: 13.07.2013 15:55    Przez: ~Czytanka
fotograf mieszka na Ludwikowie.fotkę rabnął z okna swojej chaty
Dodano: 13.07.2013 17:46    Przez: ~Zocha Kulebiakowa
TITANIC DO REMONTU!
Dodano: 13.07.2013 15:59    Przez: ~ADR
chciałbyś pracować na tym Titanicu co?
Dodano: 13.07.2013 17:46    Przez: ~zdzichu
Zdzichu !Nie chcę !Za bardzo trujący.!
Dodano: 14.07.2013 00:38    Przez: ~majtek
Trujący ??? to znaczy ???
Dodano: 15.07.2013 18:08    Przez: ~zdziwiony
wielki czas zmodernizowac !
Dodano: 13.07.2013 17:30    Przez: ~automatyk
dobra dobra NOX ! a co z XGH i np. z FHZ ?
Dodano: 13.07.2013 17:42    Przez: ~Zocha Kulebiakowa
A co z ZUS i NFZ? :-D
Dodano: 13.07.2013 19:09    Przez: ~Q
a po co taka informacja, zastraszanie pracowników?
Dodano: 13.07.2013 18:40    Przez: ~z pieca rodem
PAP ten wywiad opublikował 26 czerwca - szybko LM reaguje ;)
Dodano: 13.07.2013 18:52    Przez: ~poprad
to jest świetna wiadomość . ciekawe co elektrownią konin