WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nadzwyczajnie o kredycie

Dodano: 16.07.2013 07:24
Źródło: LM.pl
Radni z powiatu tureckiego nie mają wakacji. Spotkają się podczas nadzwyczajnej sesji, aby zadecydować o zaciągnięciu kredytu.

Za czasów kiedy starostą był Ryszard Bartosik powiat zaciągnął kredyt na remonty dróg w wysokości 10 milionów złotych. Pieniędzy tych nie starczyło, aby wykonać modernizację najczęściej uczęszczanej trasy w powiecie czyli drogi z Turku do Władysławowa. Dlatego też władze powiatu zdecydowały się zaciągnąć kolejny kredyt w wysokości 6,3 mln zł, który będzie spłacany przez osiem lat. Wciąż są jednak szanse, że połowę kwoty potrzebnej na remont drogi (4 mln zł) uda się pozyskać w ramach dofinansowania ze „schetynówek”.  Aby jednak nie odwlekać inwestycji zdecydowano o zaciągnięciu kredytu.

Co stanie się z pozostałymi pieniędzmi? Otóż 2,3 mln zł powiat chce zainwestować w budowę drugiej placówki opiekuńczo-wychowawczej w Kaczkach średnich, budowę drogi w Będziechowie (gmina Kawęczyn), budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Technicznych oraz spłatę zobowiązań turkowskiego szpitala.


  • Nadzwyczajnie o kredycie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Turek,   powiat turecki,   sesja nadzwyczajna,   kredyt,   inwestycje

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

17.07.2013 UWAGA FOTORADAR NA PADEREWSKIEGO !!!LM NIE INFORMUJE BO JEST W ZMOWIE Z NIMI
Dodano: 16.07.2013 10:17    Przez: ~korwin mikke
Nawet zaplanować swojej pracy nie potrafią. Potrzeba kredytu nie wystąpiła nagle. Chyba że tam rządzi ,kto wcześniej wstanie. żenada
Dodano: 16.07.2013 17:19    Przez: ~witek
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO