WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Radni na pomoc górnikom

Dodano: 28.07.2013 12:56
Źródło: LM.pl
Powiatowi radni PSL wspierają związki zawodowe w konińskiej kopalni. Wspólne stanowisko dotyczące zwolnień w PAK KWB „Konin” zostanie wypracowane podczas nadzwyczajnej sesji.

Klub radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego zaangażował się w pomoc związkom zawodowym działającym w KWB. – Kopalnia Konin stanowi podstawę rozwoju naszego Regionu, gwarantuje miejsca pracy dla górników i firm współpracujących oraz całej strefy usług i handlu – informuje Andżelika Chojnacka, radna powiatu konińskiego.

Rajcy podczas spotkania z przedstawicielami związków wysłuchali alternatywnego programu rozwiązania problemu zwolnień grupowych i zdecydowali o wypracowaniu zakresu wsparcia dla pracowników kopalni. Pracę w kopalni ma stracić około 300 osób.
Klub radnych PSL złożył wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Konińskiego. Na posiedzenie, które odbędzie się 31 lipca zaproszono prezesów ZE PAK i PAK KWB oraz parlamentarzystów i samorządowców. 


  • Radni na pomoc górnikom

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Już zwolnienia zaklepane, a oni dopiero teraz posiedzenie organizują. Trzeba było rok temu.
Dodano: 28.07.2013 13:18    Przez: ~m

KOMENTARZE

tylko po co ta wojna przecież państwo sprzedało kopalnie no sprywatyzował o w szwecji w rekach państwa jest około 60 procent zakładów i nikt nie mówi o prywatyzacji ten *** który pomógł platwormie i pomaga niszczyć polską energetyke w naszym regionie teraz chce pomóc a mozna wiedzieć w czym co szuka darmowych głosów za komuny to sie takich wywoziło na taczkach a teraz co chyba górnikom nie zależy na pracy skoro tak słabo sie starająa co do pak kwb konin jak tak zniszczycie ludzi i wszystkie zakłady w okolicy to kto od was ten prąd kupi i czym zapłaci bo chyba jesteście polska firma dla polaków a niedla niemców czy fracuzów bo jak tak to nie ten kraj i nie ten film dlatego mówie więcej dbajcie o narodowy interes jakim sa miejsca pracy a i górnicy też napewno pujda na ugode lepiej mniej zarobić i mieć prace niż nie miec nic pozdrawiam
Dodano: 28.07.2013 13:12    Przez: ~obywatel
Może i w Szwcji jest 60% zakładów to zakłady należące do skarbu państwa (ciekawe jakie, bo wszystkie z tych większych są prywatne, no ale mniejsza o to ....) ale i podatek jest tam 60% więc byłbym ostrożny w lansowaniu tego modelu...
Dodano: 28.07.2013 14:50    Przez: ~szwed
PEESEL jest wszędzie gdzie się coś mu opłaca i tu POdobnie.Robienie zasłony dymnej POd przyszłe wybory samorządowe i nic więcej.Jak koniczynki takie troskliwe to niech POwiadomia o tej sytuacji swojego ministra gosPOdarki ,lizusa Tfuska na zawołanie.Pani radna zapewne zaPOmniała o awarii kondomowej w agencji (ARMIR)?
Dodano: 28.07.2013 16:33    Przez: ~koniczynka
Gosieńka, daj już spokój, jeszcze nie przetrawiłaś?
Dodano: 31.07.2013 11:50    Przez: ~Chichot losu
szkoda ze tak póżno ,to tak jak musztarda po obiedzie
Dodano: 28.07.2013 13:12    Przez: ~obserwator
Ciekawa partia to P S L żniwa w pełni ceny zbóż denne a oni się kopalnia zajmują.Jak słyszę P S L to łapię się za portfel co by mi kasy nie ukradli i obdzielili swoich.
Dodano: 29.07.2013 08:46    Przez: ~kum
a o czym tu rozmawiać jak już wszystko jest ustalone, szkoda czasu panowie.
Dodano: 28.07.2013 13:14    Przez: ~w.
czemu nie walczycie o dobro wszystkich .... jak zwalniali ludzi z mniejszych firm..
Dodano: 28.07.2013 13:17    Przez: ~asdf
Już zwolnienia zaklepane, a oni dopiero teraz posiedzenie organizują. Trzeba było rok temu.
Dodano: 28.07.2013 13:18    Przez: ~m
Już za późno,trzeba było o tym wcześniej pomyśleć.
Dodano: 28.07.2013 13:21    Przez: ~Anonimka
teraz obudził się PS L a gdzie był jak sprzedawali kopalnieŻAŁOSNE a związki tez niech się nie osmieszają co teraz zrobią jak juz jest wszystko przygotowane ,gdzie jest pakiet wywalczony przez związki (nie ma go) nawet dobrego wrażenia nie potrafia zrobić.
Dodano: 28.07.2013 13:25    Przez: ~xxxx
gdzie ci obroncy byli jak sprzedawali POLANEX ? I inne zakłady ! torfownia to juz od dawna wiadomo było ze musi zakonczyc rozkopywanie terenu ! chleb z gliny czy z torfu bedzie ! ???
Dodano: 28.07.2013 14:11    Przez: ~a dzieci piwo maja pi ...
obłudnicy!!!!
Dodano: 28.07.2013 17:17    Przez: ~górnik
dziwie sie tym od torfu ! ze tez tak udaja i sa naiwni ! albo udaja ! ile lat mozna potrzymywac ta firme i pozwalac niszczyc ten teren ??
Dodano: 28.07.2013 17:39    Przez: ~chleb z gliny? a dzie ...
1 z 2
12>>
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO