WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Podzielą się Koninem

Aktualizacja 31.07.2013 14:52
Źródło: LM.pl

Obie firmy, które wystartowały w przetargu na zagospodarowanie odpadów komunalnych w Koninie, od września będą odbierać i wywozić śmieci z miasta.

Przetarg został ogłoszony na początku czerwca. Swoje oferty złożyło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koninie oraz wrocławska firma SITA Zachód. Obie analizowała specjalna komisja, która zdecydowała że podmioty muszą uzupełnić oferty.

Wynik przetargu jest zaskakujący. Firmy będą musiały się podzielić obsługą Konina. PGKiM zajmie się odbiorem i wywozem śmieci z pierwszego okręgu. Oferta na tę część miasta opiewa na 6 120 633,25 zł. Natomiast SITA zajmie się drugim okręgiem miasta za 5 628 432,84 zł. W sumie na gospodarkę odpadami miasto wyda blisko 12 mln zł. 

Umowa z obiema firmami zostanie podpisana na 2 lata. 

 

 

  • Podzielą się Koninem

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przed wprowadzeniem nowych przepisów: 6,50 za wywóz śmieci niesegregowanych i w cenę wliczony raz w miesiącu wywóz odpadów wielkogabarytowych.Teraz: 20 zł za wywóz śmieci niesegregowanych i raz do roku wywóz odpadów wielkogabarytowych.Można wprawdzie wybrać tańszą opcję (no ale dochodzi segregacja śmieci, której wcześniej nie trzeba było robić), no ale wtedy i tak jest nadal znacznie drożej, czyli 12 zł plus nadal wielkogabarytowe odpady wywożone tylko raz doi roku."Najśmieszniejsze" w tym wszystkim jest to, że robi to nadal ta sama firma. Ciekawe kto na tym interesie zarobił?
Dodano: 31.07.2013 11:44    Przez: ~doimy polaków cd.

KOMENTARZE

Jak można dowiedzieć się czegoś nieoficjalnie w czasie, gdy trwa procedura przetargowa? Czy redaktorzy mogą mi to wyjaśnić? Albo prawnika jakiś, albo ABW może?
Dodano: 31.07.2013 11:38    Przez: ~mieszkaniec
To jest chory pomysł ;) Jestem ciekawy jak to będzie zorganizowane
Dodano: 31.07.2013 11:40    Przez: ~pl
Do Red. A te okręgi to jaki mają zasięg ?
Dodano: 31.07.2013 11:43    Przez: ~pyt
Przed wprowadzeniem nowych przepisów: 6,50 za wywóz śmieci niesegregowanych i w cenę wliczony raz w miesiącu wywóz odpadów wielkogabarytowych.Teraz: 20 zł za wywóz śmieci niesegregowanych i raz do roku wywóz odpadów wielkogabarytowych.Można wprawdzie wybrać tańszą opcję (no ale dochodzi segregacja śmieci, której wcześniej nie trzeba było robić), no ale wtedy i tak jest nadal znacznie drożej, czyli 12 zł plus nadal wielkogabarytowe odpady wywożone tylko raz doi roku."Najśmieszniejsze" w tym wszystkim jest to, że robi to nadal ta sama firma. Ciekawe kto na tym interesie zarobił?
Dodano: 31.07.2013 11:44    Przez: ~doimy polaków cd.
W normalnym panstwie rozpisano by przetarg i dopuszczono by firmy spełniajace warunki wywozu i segregacji smieci i obywatel miałby prawo wybrać taka firme jaka mu się podoba. Firmy te moze by nawet płaciły za ładnie posegregowane i umyte odpady np puszki, PeT, papier. a tak obywatel ma myć smieci i jeszcze za to płacić. W polsce jest coraz mniej wolnosci gospodarczej dla małych i srednich przedsiembiorstw, duzy ma to gdzieś bo ma prawników i kreatywnych księgowych. Powoli zblizamy sie do PRL. Historia zatacza koło.
Dodano: 31.07.2013 11:48    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
Nie dało się tego uniknąć. Państwem rządzą osoby, które "za komuny" rządziły z dużym powodzeniem. Nie da się zmienić mentalności w 20 lat.
Dodano: 31.07.2013 12:32    Przez: ~Jogaiłła
Prezydent waszkowiak
Dodano: 31.07.2013 20:02    Przez: ~Pacyfista
hahahah ciekawe jak z cenami będzie... jedni drożej drudzy np taniej ? hehehehedobre dobre... żeby dawać zarobić obcym...
Dodano: 31.07.2013 11:47    Przez: ~asdf
Ani jedna ani druga firma nie są w stanie zebrać śmieci z całego Konina. Ciekawe jak Konin zostanie podzielony.
Dodano: 31.07.2013 12:20    Przez: ~Qń
tak wprowadzmy do Konina obce firmy, których w Polsce jest nie mało. Kto na tym skorzysta? Przypominam - płacimy do miasta a nie do PGKiM 10 zł od osoby i miasto bedzie miało albo zyski albo straty - to się okarze w praniu, a propos jestem ciekawa SITA jakie i komu płaci podatki w Polsce
Dodano: 31.07.2013 12:29    Przez: ~marusia
Nawet przekręcają to chore, obrabowane i rozgrabione Państwo na śmieciach i ktoś im na to pozwala ! Polacy, nauczcie się że najpierw należy trzymać z rodzimymi firmami i dawać zarobić w mieście, regionie, kraju a dopiero jeśli nie ma alternatywy patrzeć na kapitał zagraniczny ! Przecież w taki sposób jak działacie obecnie podcinacie gałąź na której siedzicie ! Tak jest we wszystkich branżach w zasadzie związanych z gospodarką i usługami. Nie tędy droga. A teraz co to SITA: SITA jest częścią międzynarodowej grupy SUEZ ENVIRONNEMENT w której GDF-SUEZ posiada 35,4% udziałów.SUEZ ENVIRONNEMENT dostarcza wodę pitną dla 91 milionów ludzi, obejmuje usługami asenizacyjnymi 61 milionów i zapewnia zbiórkę odpadów dla 50 milionów osób.Razem z grupą 65 900 współpracowników, SUEZ ENVIRONNEMENT jest światowym liderem w dziedzinie gospodarki wodnej i odpadowej, obecnym na pięciu kontynentach.
Dodano: 01.08.2013 07:42    Przez: ~WIEŚNIAK
Dobrze ktoś przewidział, że wedzie firma lobbowana przez sejmowych cwaniaków, czekająca na ogłoszenie Ustawy. A Ustawa bubel, wszystko ledwo funkcjonuje. Dzięki pomysłowości społeczeństwa nie jesteśmy zasypani górami śmieci, gdyż brakuje worków, kubłów a władza ma się dobrze. A we władzach jednej ze spółek same moski.
Dodano: 31.07.2013 12:47    Przez: ~Zenek
Zenek - takie przepisy w państwach tzw starej unii już dawno o0bowiązywały. I tam góry śmnieci na ulicach lub w okolicznych lasach nie leżą.
Dodano: 31.07.2013 12:54    Przez: ~jk
j.k ale oni mieli okres przejściowy który trwał ok. 2 lat i uczyli się segregacji. Poza tym gdybysmy mieli takie warunki pracy i płacy jak w krajach unii to mozna by segregować i od 10 lat wstecz bijąc się piętami po .... . Ustawa weszła w życie od 1 lipca br. a uchwalona została 2 lata temu, i z tego co wiem idzie do poprawki.... bo posłuchajcie co z tego że wygra tańsza firma która nie będzie w stanie wywiązać się z umowy - brak zaplecza , bazy i rozeznania terenu? to tak jak z autostradami.... zatrudnili tańsze firmy które wzięły podwykonawców i nie wywiązali się z terminów....
Dodano: 31.07.2013 13:15    Przez: ~marusia
po mału Konin sprzedacie
Dodano: 31.07.2013 13:16    Przez: ~A
KIEDY BĘDĄ NOWE POJEMNIKI NA ŚMIECI ???? SEGREGACJA MA BYĆ A JAK NIBY TO ROBIĆ ????
Dodano: 31.07.2013 13:22    Przez: ~SYFEK
SYFEK jeśli mieszkasz w Koninie w domku jednorodzinnym to pojemnik musisz sobie zakupić sam, a worki dostaniesz ....hehehe