WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Sesji nie będzie

Dodano: 28.08.2013 11:17
Źródło: LM.pl

Nie będzie dodatkowych oddziałów przedszkolnych w gminie Rzgów. Wszystko dlatego, że nie odbędzie się planowana na jutro nadzwyczajna sesja.

Wójt Rzgowa zwrócił się z wnioskiem do wiceprzewodniczącego Rady Gminy o zwołanie sesji na 29 sierpnia. W jej trakcie miały zostać dokonane zmiany w budżecie na 2013 roku, które pozwoliłyby uruchomić od 2 września oddziały przedszkolne dla 3-4 latków w szkołach: Grabienice, Osiecza, Rzgów i Sławsk.

Krótko przed planowaną sesją okazało się, że wiceprzewodniczący Henryk Grabarek nie rozpatrzył wniosku wójta. - Gmina posiada w budżecie oświaty wystarczające środki na uruchomienie dodatkowych oddziałów tym bardziej, że po ich uruchomieniu ubiegać się będziemy o rządową dotację, czyli zwrot kosztów funkcjonowania oddziałów. Podobna sytuacja i zła wola Rady Gminy powtarza się z poprzedniego roku szkolnego – informuje Andrzej Grzeszczak.

Niepodjęcie przez radnych również uchwały dotyczącej zwiększenia pensum do 26 godzin dla doradców zawodowych, pedagogów, psychologów i logopedów, będzie zdaniem wójta skutkowało zwiększeniem kosztów ponoszonych przez gminę o ok. 32 tys. zł.  

  • Sesji nie będzie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Pierwszy!!!
Dodano: 28.08.2013 11:20    Przez: ~u
do odstrzału!!!
Dodano: 28.08.2013 12:07    Przez: ~snajper
wyjście jest jedno pozbyć sie wójta
Dodano: 28.08.2013 13:49    Przez: ~gr
tak, ale tylko z radą. wszyscy tam są siebie warci
Dodano: 28.08.2013 13:57    Przez: ~d
Spoko, czytaj ze zrozumieniem, że tu nie o wójta chodzi. Tu jakieś zagrywki sa kombinowane. Tą całą radę to powinni odwołać - rozwiązać, wybrać rzetelnych, uczciwych, którzy chcą pracować dla dobra społecznego a nie takich co tu stale rozrabiają i jak się słyszy, niektórzy to przyszli kandydaci na wójta. He, he, kto kolejny raz na takich rozrabiaków będzie głosował?
Dodano: 28.08.2013 19:35    Przez: ~glukoza
...Albo Rady !
Dodano: 28.08.2013 13:58    Przez: ~natan
Kapelmistrz zawsze był cieniutki
Dodano: 28.08.2013 14:36    Przez: ~zagórowiak
Jak by wszyscy co pisza te komentarze sie orientowali w sytuacji to zobaczyli by na stronie gminy w aktualnościach że ten temat będzie na sesji w dniu 4 września a nie tak jak chciał "pan i władca" 29.08. to jest temat pod publike, ponieważ "pan i władca" juz w czerwcu wiedział o kasie na przedszkola, lecz chce grac teraz na emocjach i pod publike. Co to za manager co ustala wszystko na ostatnia chwile. Skończyło się bezprawie i wreszcie zacznie sie coś w literze prawa. Emocje mozna zostawic w domu frustraci i poplecznicy obecnej władzy niech sobie dadza upust emocjom na tymco ich ciagle kłamie mami i oszukuje.
Dodano: 28.08.2013 16:16    Przez: ~mieszkaniec
Mieszańcu, właściwie się oceniłeś.
Dodano: 30.08.2013 19:34    Przez: ~Grabienice
Witam. Szanowni rodzice i mieszkańcy z małymi dzeićmi. Przedszkola wkrótce ruszą i będzie uchwalona uchwała odnośnie pensum. Pytanie dlaczego kiedy juz w czerwcu było wiadomo co z pieniędzmi na przedszkola dopiero teraz o to wójt prosi. Kiedy on baluje w Kołobrzegu sekretarzowej zatrudnionej za nasze ciężkie pieniądzre podatników nie ma w pracy co piatek. Czy u nas nie ma wykształconych ludzi tylko ściąga się odrzutki z innych gmin . Jakie ma osiągnięcia wójt i ta barbi. Przedszkola będą tylko dni rzgowa i balangi były ważniejsze dla wójta i jego świty.
Dodano: 28.08.2013 18:21    Przez: ~pablo ii
A kto ty jesteś? tak tu mącisz, oceniasz pracę wójta, sekretarza, piszesz co będzie itp. Pisz co jest. Czytam wyżej, że to przed planowaną sesją cyt. " Henryk Grabarek nie rozpatrzył wniosku wójta" i teraz rozumiem, że to skutki. Ja rozumiem, że "jak nie potrafisz, nie pchaj się na afisz".
Dodano: 28.08.2013 19:24    Przez: ~Lucynka
Brawo Panie Grabarek! Proszę się nie przejmować głupimi komentarzami przydupasów grajka lub ludzi nie zorientowanych w sytuacji. Ciekawe jak ten grajek udzielił wywiadu LM skoro od kilku dni baluje nad morzem! Dotyczy to również informacji na stronie internetowej Gminy chyba,że ma sobowtóra!
Dodano: 28.08.2013 20:57    Przez: ~Rzgowianka
Kilkanaście minut temu napisałam komentarz, który się nie ukazał,chyba dlatego,że pochwaliłam Pana Grabarka za to,że nie pozwala sobą pomiatać grajkowi i tej wszystko wiedzącej laluni! Administrator LM wstyd!
Dodano: 28.08.2013 21:12    Przez: ~Rzgowianka
Laluniu, zrozum, że obrażasz ludzi a jeśli tak chcesz robić to podpisz się imieniem i nazwiskiem. O co chodzi to pisze w artykule i my już wiemy, kto i o co zawinił. Wstydzić to powinnaś się ty. Narazie jest legalnie wybrany wójt gminy p. Andrzej Grzeszczak i ten zarządza a nie jakiś tam przez ciebie chwalony.
Dodano: 28.08.2013 21:29    Przez: ~radna
Podpisując się "radna" obrażasz radnych bo jak sądzę i mam nadzieję w Radzie Gminy Rzgów nie ma radnych, którzy z artykułu dowiadują się "kto i co zawinił" i wiceprzewodniczącego Rady określają "jakiś tam"! Zatem "radna" podpisz się prawdziwym imieniem i nazwiskiem!
Dodano: 28.08.2013 22:30    Przez: ~Rzgowianka
Wszystkich nauczycieli pozbawić karty.Ile kasy się zaoszczędzi.A co do wójta to to ma ciężko rządzić w gminie co dochody są tylko z rolnictwa (czyli brak środków)
Dodano: 28.08.2013 23:23    Przez: ~janosik
Szanowna pani radna cóż z ciebie za radna skoro twierdzisz ze wójt jest zarządcą. Wójt jest tylko władzą wykonawczą a rada jest wladzą ustawodawczą, a więc wojt powinien robić co radni radzą a nie rządzić po swojemu. Nie sztuka rozpieprzyc gnine, uciec do domu i powiedziec "sory nie wyszło" szkoda słow na taką radną która nie ma nic do powiedzenia