WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

PGKiM przegrał

Dodano: 29.08.2013 18:50
Źródło: LM.pl
Wrocławska SITA Zachód od końca września zajmować się będzie odbiorem i wywozem śmieci z kilku konińskich osiedli. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła skargę Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koninie.

Przetarg na gospodarowanie odpadami komunalnymi miasto ogłosiło w czerwcu. Wystartowały dwie firmy. Specjalna komisja zdecydowała, że PGKiM będzie odbierał i wywoził śmieci z osiedli: Pawłówek, Przydziałki, Starówka, Wilków, Osada, Glinka, Grójec, Laskówiec i Morzysław. Natomiast SITA Zachód miała zająć się gospodarką odpadów w Nowym Dworze, Chorzniu, Czarkowie, Malińcu, Niesłuszu, Gosławicach, Łężynie, Mieczysławowie i Pątnowie.



Od tej decyzji odwołał się PGKiM. Jak mówi wiceprezydent Marek Waszkowiak, konińska firma miała wątpliwości co do wykazanej przez SITA kadry, doświadczenia i braku w ofercie podwykonawców. – Zgadzam się z takim podejściem PGKiM. Jeżeli podaje się, że podwykonawstwo jest możliwe to należy podać podwykonawców. Natomiast KIO uważa, że to sprawa wewnętrzna firmy – mówi Waszkowiak.

Miasto zamierza teraz wezwać wrocławską firmę do podpisania umowy. Zapowiada również jej kontrolę. – SITA wykazała, że ma bazę w Kazimierzu Biskupim. Podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu tam kontroli. Sprawdzimy, czy firma spełnia wymagania dotyczące ochrony środowiska, sanepidowskie, organizacyjne i techniczne – mówi Marek Waszkowiak. 

Jeżeli kontrola wykaże uchybienia, przetarg zostanie powtórzony. 
  • PGKiM przegrał

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

dla mnie możę wywożić nawet nasa
Dodano: 29.08.2013 19:03    Przez: ~prezes
PGK do tej pory jak na zatorzu to sie NIE SPRAWDZIŁA ! kipiace smietniki ! od smieci I SMIERDZI DO DZIS ALE TO JUZ CHYBA BROSZKA ADMINISTRATORA ??
Dodano: 29.08.2013 19:37    Przez: ~LIPA JAKICH MALO..... ...
Widocznie cena w Koninie była zawyżona i opłaca się firmie obcej przyjechać tutaj
Dodano: 29.08.2013 19:47    Przez: ~Kata

KOMENTARZE

dla mnie możę wywożić nawet nasa
Dodano: 29.08.2013 19:03    Przez: ~prezes
dobre :)
Dodano: 30.08.2013 10:50    Przez: ~M
TAAAAAAAAAAAAAA. Prezes PGKiM powinie zostać spuszczony za nieudolność. Pokazał właśnie jak nie powinno się kierować firmą. To jest żenada panie Nowicki takiego człowieka utrzymywać i jeszcze mu dawać nagrody roczne. Na bruk prezes albo prezydent. Specjalnie pod marnotrastwo PGKiM ustaliliście ceny, to śmierdziało z daleka. Całe szczęście, że w przetargu wzięła udział firma obca z poza komuny. Panie Waszkowiak. Niech Pan nieraz zastanowi się co Pan mówi.
Dodano: 31.08.2013 15:25    Przez: ~Mieszkaniec
Baza jest na ulicy Biurowiec 3 koło Kopalni.Widać i czuć z daleka!!!
Dodano: 29.08.2013 19:11    Przez: ~Kary
to widać jak popieramy rodzimy rynek pracy i tutejsze zakłady,wstyd aby obca firma na naszym terenie grała na nosie naszym niby chyba bizmesmenom.
Dodano: 29.08.2013 19:34    Przez: ~basia
Widocznie cena w Koninie była zawyżona i opłaca się firmie obcej przyjechać tutaj
Dodano: 29.08.2013 19:47    Przez: ~Kata
Firma tu nie przybędzie. Zatrudni podwykonawców. Będą kasować i znajdą jeleni do roboty.
Dodano: 29.08.2013 21:03    Przez: ~Qń
Ważniejsze, że mniej zapłacisz. Mam gdzieś PGKiM
Dodano: 31.08.2013 08:47    Przez: ~mac
PGK do tej pory jak na zatorzu to sie NIE SPRAWDZIŁA ! kipiace smietniki ! od smieci I SMIERDZI DO DZIS ALE TO JUZ CHYBA BROSZKA ADMINISTRATORA ??
Dodano: 29.08.2013 19:37    Przez: ~LIPA JAKICH MALO..... ...
Kochani kiedy to czytam słysze niesmiertelne zawołanie POsieł PEŁO aferałki będzoemy kręcić lody
Dodano: 31.08.2013 11:39    Przez: ~Mirro
na starym koninie pgkim nie zostawia worków .Nie dostaliscy w lipcu i sierpniuBrak worków na luocy; szpitalna,topazowa,solna,kaliska,ko i wiele innych co to z firma ten pgkim CZEKAMY NA SITE!!!!!!lub baku-a
Dodano: 29.08.2013 20:17    Przez: ~mieszkancy konina
FRPE też podawała podwykonawców w swojej ofercie?
Dodano: 29.08.2013 20:55    Przez: ~:)
Powinny być nawet ze 4 firmy w regionie. Konkurencja dobrze robi dla rynku (oczywiście do czasu zmowy). Może wtedy polepszyłby się harmonogram wywozu. Zniknęły by hałdy śmieci śmierdzące pod oknami.
Dodano: 29.08.2013 20:55    Przez: ~as
A NAWARRO Wacha nie startowała?
Dodano: 29.08.2013 21:01    Przez: ~BARON
Dopiero teraz sprawdzą SITA? To na jakiej podstawie uznali ich ofertę za lepszą?
Dodano: 29.08.2013 21:26    Przez: ~hahaha
to dlatego Wrocław zawalony śmieciami dziś pokazywali w telewizji ,że nikt nie zabiera śmieci bo muszą zająć się Koninem
Dodano: 29.08.2013 21:46    Przez: ~jan
Własnie niech spadają do Wrocławia. Czego szukają w Koninie? Zaczynają od śmieci a potem bedą pomaleńku przejmować wszystko. A Koninianie pójdą na bezrobocie. Brawo Zarząd Miasta Konina. Ciekawe jak wypadnie ta kontrola SIT-y. Jeszcze pytanie czy taka kontrola będzie miała miejsce czy to tylko słowa.
Dodano: 30.08.2013 08:18    Przez: ~Zła
no no żeby nie było ze będziemy śmieci na plac wolności wozić bo znowu urzędnicy nie wykazali a zadna fundacja się wywozem śmieci nie zajmie