LM.plWiadomościMożna zajrzeć do ścieków

Można zajrzeć do ścieków

Dodano:
Można zajrzeć do ścieków
Oczyszczalnia ścieków "Prawy Brzeg" w Koninie otwiera drzwi. Zwiedzanie niedostępnych na co dzień urządzeń i instalacji zaplanowano na 14 września.

Jak to możliwe, że do oczyszczalni trafiają ścieki, a opuszcza ją niemal idealnie czysta woda? Co dokładnie dzieje się tam z nieczystościami? I jak to wszystko wygląda? Właśnie na takie pytania można będzie znaleźć odpowiedzi podczas Dnia Otwartego. Będzie to niepowtarzalna okazja by zwiedzić niedostępne zwykle miejsca i zobaczyć szczelnie ukryte na co dzień urządzenia i instalacje. Wraz z przewodnikami, w role których wcielą się długoletni pracownicy zakładu, będzie można prześledzić cały proces oczyszczania ścieków, od momentu ich dotarcia na Oczyszczalnię, po jej opuszczenie w postaci czystej wody.

Po zwiedzeniu oczyszczalni będzie można zabawić się na rodzinnym pikniku. Na specjalnej scenie zaprezentują się śpiewający i tańczący artyści z Konińskiego Domu Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury. Będą też występy orkiestr dętych – górniczej i ze Rzgowa. Najwięcej atrakcji zaplanowano dla dzieci: będą dmuchańce, kucyki, stoiska z zabawkami i pysznościami, malowanie buzi i spotkania z klaunem czy szczudlarzem.

Kolejną atrakcją będzie wystawa zdjęć przedstawiająca początek prac związanych z realizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Koninie projektem „Rozbudowa i modernizacja systemu kanalizacyjnego Miasta Konina”. W jego ramach osiedla Pątnów i Gaj zostaną podłączone do miejskiej sieci kanalizacyjnej, co znacznie podniesie standard życia mieszkańców. Z kolei oczyszczalnia ścieków „Prawy Brzeg” przejdzie modernizację i rozbudowę, dzięki czemu będzie spełniać najsurowsze wymagania dotyczące redukcji szkodliwych dla środowiska związków zawartych w wodzie. Całkowita wartość projektu przekracza 35 mln złotych, a wartość dofinansowania z funduszy unijnych  - 16 mln złotych.

Dzień Otwarty odbędzie się 14 września na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Poznańskiej 49 w Koninie. Początek zaplanowano na godzinę 11.00, a zakończenie na godzinę 16.00.
Można zajrzeć do ścieków
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole