WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Można zajrzeć do ścieków

Dodano: 10.09.2013 11:25
Oczyszczalnia ścieków "Prawy Brzeg" w Koninie otwiera drzwi. Zwiedzanie niedostępnych na co dzień urządzeń i instalacji zaplanowano na 14 września.

Jak to możliwe, że do oczyszczalni trafiają ścieki, a opuszcza ją niemal idealnie czysta woda? Co dokładnie dzieje się tam z nieczystościami? I jak to wszystko wygląda? Właśnie na takie pytania można będzie znaleźć odpowiedzi podczas Dnia Otwartego. Będzie to niepowtarzalna okazja by zwiedzić niedostępne zwykle miejsca i zobaczyć szczelnie ukryte na co dzień urządzenia i instalacje. Wraz z przewodnikami, w role których wcielą się długoletni pracownicy zakładu, będzie można prześledzić cały proces oczyszczania ścieków, od momentu ich dotarcia na Oczyszczalnię, po jej opuszczenie w postaci czystej wody.

Po zwiedzeniu oczyszczalni będzie można zabawić się na rodzinnym pikniku. Na specjalnej scenie zaprezentują się śpiewający i tańczący artyści z Konińskiego Domu Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury. Będą też występy orkiestr dętych – górniczej i ze Rzgowa. Najwięcej atrakcji zaplanowano dla dzieci: będą dmuchańce, kucyki, stoiska z zabawkami i pysznościami, malowanie buzi i spotkania z klaunem czy szczudlarzem.

Kolejną atrakcją będzie wystawa zdjęć przedstawiająca początek prac związanych z realizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Koninie projektem „Rozbudowa i modernizacja systemu kanalizacyjnego Miasta Konina”. W jego ramach osiedla Pątnów i Gaj zostaną podłączone do miejskiej sieci kanalizacyjnej, co znacznie podniesie standard życia mieszkańców. Z kolei oczyszczalnia ścieków „Prawy Brzeg” przejdzie modernizację i rozbudowę, dzięki czemu będzie spełniać najsurowsze wymagania dotyczące redukcji szkodliwych dla środowiska związków zawartych w wodzie. Całkowita wartość projektu przekracza 35 mln złotych, a wartość dofinansowania z funduszy unijnych  - 16 mln złotych.

Dzień Otwarty odbędzie się 14 września na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Poznańskiej 49 w Koninie. Początek zaplanowano na godzinę 11.00, a zakończenie na godzinę 16.00.

  • Można zajrzeć do ścieków

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

no ale dokladnie rok temu byla juz taka impreza w Pewiku.
Dodano: 10.09.2013 12:22    Przez: ~ds
A po ile bilety ??
Dodano: 10.09.2013 12:22    Przez: ~zbysk
Rok temu zaloga jadla grochówkę i nic sie nie dzialo,no smierdzialo ale to cisgle na po miasta jedzie
Dodano: 10.09.2013 12:25    Przez: ~guciu
a po co w g... zaglądać czy redaktorstwo może to wyjaśnić? bedzieice tam z kamerami, aparatami, dyktafonami, mikrofonami ....?
Dodano: 10.09.2013 20:29    Przez: ~nie qmam
Znam inne pojemniki, inne płyny. Ciekawsze i przyjemniejsze. Oczywiście polecam garnek z kompotem z mirabelek.
Dodano: 11.09.2013 07:49    Przez: ~912
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO