WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Lokalny jeden procent

Dodano: 23.02.2014 12:11

Konińska Rada Działalności Pożytku Publicznego apeluje, żeby przekazywać jeden procent podatku konińskim organizacjom pozarządowym.

- Organizacje działają dla nas – przekonuje Karina Akseńczuk, przewodnicząca rady. - Im więcej będziemy mieć tych środków lokalnie, tym więcej będziemy mogli zaproponować działań dla mieszkańców regionu.

Jednym procentem od podatku można wesprzeć 19 organizacji działających w Koninie. Znajdują się one na liście organizacji pozarządowych wraz z gotowym formularzem potrzebnym do rocznego rozliczenia podatku na stronie internetowej miasta.

Są to między innymi organizacje, które działają na rzecz dzieci, osób niepełnosprawnych, chorych, starszych. Organizują dla nich zajęcia, warsztaty, pomoc. - To jedno ze źródeł finansowania naszej działalności – mówi Dariusz Loch, prezes Fundacji Otwarcie, która opiekuje się osobami niepełnosprawnymi. - Dochód z jednego procenta przeznaczamy na wszystko, co jest związane z funkcjonowaniem naszych podopiecznych – wyjaśnia D. Loch. 

 

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dlaczego nie dołączycie płyty do rozliczania pit na wasza korzyść tak jak inni z całej Polski??????Na pewno by to było na Wasz plus.
Dodano: 23.02.2014 12:32    Przez: ~Podatnik
Program do rozliczeń jest dostępny, podobnie jak w zeszłym roku, dostępny jest na www. konin .pl - z lewej strony jest baner przekierowujący
Dodano: 23.02.2014 13:10    Przez: ~p
Lepiej 1 % podatku przekazac na taka organizacje niz na CARITAS. Ostatnio slyszalem o aresztowaniu duchownego za wyprowadzenie z caritas kilku milionow zlotych.
Dodano: 23.02.2014 13:34    Przez: ~wera
A ministrant Zdrojewski woli przeznaczyc 6milionow na budowe sw. Opatrznosci,a mowi o sobie Polak a nie Watykanczyk ???
Dodano: 24.02.2014 07:13    Przez: ~wera
Na szczęście mamy w tej dziedzinie nieco wolności. Każdy może przeznaczać na kogo chce. Na caritas, Tatarów polskich, tysiące fundacji. Jeśli załatwię sobie numer to od przyszłego roku też chętnie kasę przytulę. Oby tylko nikt nas nie zobowiązał do udzielania informacji na co przeznaczyliśmy pieniądze.
Dodano: 24.02.2014 10:22    Przez: ~Barnaba
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO