WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Taniej na bazarze

Dodano: 18.03.2014 14:07
Źródło: LM.pl

Od 1 marca kupcy na konińskim targowisku płacą mniejszy czynsz. Taką decyzję podjął administrator bazaru – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koninie.

Targowisko miejskie przy ul. 11 listopada w Koninie działa od ponad 10 lat. Kiedyś tętniło na nim życie. Pełno było budek z odzieżą, obuwiem, czy stoisk z warzywami. Od około 2 lat bazar przeżywa kryzys. Małych przedsiębiorców wypierają markety i wykańczają opłaty. Aktualnie z 284 pawilonów, pustych jest aż 50. Sytuacja być może poprawi się teraz, kiedy PGKiM na wniosek kupców i po sugestii prezydenta miasta zdecydował się obniżyć opłaty za czynsz o 50 zł.

Mniejszy czynsz póki co obowiązywać będzie tylko do końca roku. Czy symboliczne zmniejszenie opłat uzdrowi targowisko? - Trochę może to zachęci kupców do próbowania i niekończenia działalności, a innych do podjęcia próby działalności - mówi Jarosław Derdziński, prezes PGKiM. - Spadają nam przychody z targowiska. W minionym roku wynik finansowy był ujemny. Jak pawilonów nie będzie ubywało to przychody nie będą spadać i sytuacja będzie stabilna - dodaje. 

  • Taniej na bazarze

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zmieńcie godziny urzędowania bazaru z 8.00-16.00 na bardziej handlowe od 9.00-19.00,nie każdy wstaje rano i biegnie po ziemniaki i pietruszkę, żeby obiad ugotować o 13.00 lub podleczyć porannego kaca piwem,no i te ciuchy i fasony dla pań i panów z gustem małomiasteczkowym.
Dodano: 18.03.2014 14:51    Przez: ~bazzarr
jak mam kupić jeansy na bazarku za 200zl to wolę poczekać na obniżki w sieciówkach i tam kupić dużo lepsze
Dodano: 18.03.2014 14:21    Przez: ~asdfgh
A ja wynajmuję lokal od PGKiM (nie na bazarze) i w styczniu dostałam kolejną podwyżkę a nie obniżkę. Z czego mam się cieszyć, że jednym obniżają, a innym dokładają aby wyrównać swoje wpływy?
Dodano: 18.03.2014 15:47    Przez: ~Ala
nie znam nikogo kto by miał tam umowę o pracę.
Dodano: 18.03.2014 14:14    Przez: ~k-n
Nie do końca rozumiem stwierdzenie " Kupców z Targowiska Miejskiego "Kupiec powinien oferować swoje towary w takiej cenie aby jemu sie opłacało i kupujący był zadowolony. Co jest obecnie na naszym targowisku - ceny Poznańskie, towary Tuszyńskie czyli: drożej niż na mieście ( np Rewelka, Babiniec ), wizualnie jak w Lumpeksie......jedna bluzka ma zrekompensować paliwo, suma 5 bluzek pokryć wynajem pawilonu, kolejne 3 bluzki pokrywają zatowarowanie a kolejne 12 bluzek pensję...Czyli cena około 25 bluzek ( jedna na dzień ) pokrywa wszystkie koszty, a reszta zapełnia konto i śmiejace sie z klijentów usta " kupców ". Szkoda, paznernośc wzięła góre nad rozumem.....Od samego poczatku bazaru z racji zamieszkania w sąsiedztwie chodzę i obserwuję....bo juz tam zakupów nie robię ale jest tam jeszcze pare usług najtańszych w Koninie do których czasem zagladam: Papierosy, skracanie spodni, kanapki na śniadanie i gazety do czytania.....tylko t ...
Dodano: 18.03.2014 14:45    Przez: ~eks klijent

KOMENTARZE

nie znam nikogo kto by miał tam umowę o pracę.
Dodano: 18.03.2014 14:14    Przez: ~k-n
Widać ze zbliżają się wybory:)
Dodano: 18.03.2014 16:23    Przez: ~cwwe
Zapraszam do mnie to pokażę.Pracuję bardzo długo i nigdy bez umowy.Pozdrawiam...
Dodano: 18.03.2014 18:30    Przez: ~gość
szkoda, że nie ma tego bazaru co był 13 lat temu :-((((
Dodano: 19.03.2014 04:17    Przez: ~arbuziara
Tu chyba nie no wybory chodzi.To jest sygnał,że bazar staje się nie opłacalny i przygotowanie społeczeństwa do likwidacji.
Dodano: 19.03.2014 08:47    Przez: ~prorok
Mówmy serio - tylko Ferio
Dodano: 19.03.2014 08:54    Przez: ~migdau
a ja znam i to wiele osób
Dodano: 22.03.2014 12:20    Przez: ~optymistka
W końcu ktoś pomyślał i obniżył opłaty, bo jak ludzie mają płacić więcej skoro zarabiają mniej? Rząd powinien się uczyć od PGKiM
Dodano: 18.03.2014 14:20    Przez: ~gość
A ja wynajmuję lokal od PGKiM (nie na bazarze) i w styczniu dostałam kolejną podwyżkę a nie obniżkę. Z czego mam się cieszyć, że jednym obniżają, a innym dokładają aby wyrównać swoje wpływy?
Dodano: 18.03.2014 15:47    Przez: ~Ala
No tak jedno kosztem drugiego a już zacząłem wierzyć w ludzi...
Dodano: 18.03.2014 17:40    Przez: ~gość
Zaszaleli :) aż o 50 zł zmniejszyli czynsz.Na pewno przyciągnie to ludzi :)
Dodano: 18.03.2014 14:21    Przez: ~koninianka
Ciesz sie damo że o 50 złotych czynsz został zmniejszony, gdyby czynsz za moje mieszkanie był zmniejszony o 50 złotych bym sie bardzo cieszył, a wam to stale nic nie pasuje :/
Dodano: 18.03.2014 14:28    Przez: ~ONR
Święta prawda ! Jestem zatrudniona na bazarku na śmieciową umowę wychodzę tyle że ledwo na opłaty wystarcza, bardzo by mnie cieszyło gdyby moje opłaty zmniejszyły się o 50 złotych
Dodano: 18.03.2014 14:40    Przez: ~Matka
jak mam kupić jeansy na bazarku za 200zl to wolę poczekać na obniżki w sieciówkach i tam kupić dużo lepsze
Dodano: 18.03.2014 14:21    Przez: ~asdfgh
duzo lepsze z metka made in CHINA... Dajesz sie dumac w biały dzien. hahaha
Dodano: 18.03.2014 14:30    Przez: ~HAHAHA
trzeba wiedziec do jakiej sieciówki wejśc aby nie bylo'made in china'
Dodano: 18.03.2014 14:44    Przez: ~llll
o jedz do fyrjjjo!!!
Dodano: 18.03.2014 15:07    Przez: ~mis
przeciez w tym waszym całym fyrjjo to lumpy od samego wiszenia na wieszakach sie nadaja do mycia podłogi. porazka... ale idioci ida i kupuja bo przycieszsz kupiune we fyriiio, co za gimbaza..
Dodano: 18.03.2014 15:11    Przez: ~mis
TO UBIERZ SIĘ NA BAZARZE I WYGLĄDAJ JAK NA POCZĄTKU LAT 80-TYCH
Dodano: 20.03.2014 16:30    Przez: ~DZIK
Na bazarze można się ubrać i modnie i tanio,tylko trzeba tu przyjść.Zgadzam się ,że godz otwarcia są niekomfortowe,ale tu powinny być sporządzone umowy(tak jak w galeriach)obligujące kupców do otwierania pawilonów od do.
Dodano: 22.03.2014 12:31    Przez: ~optymistka
z umowami to po pierwsze a po drugie godziny otwarcia bazaru 8-16 czyli tak jak godziny pracy 70% mieszkanców miasta —— to kiedy mają isc na te zakupy???
Dodano: 18.03.2014 14:24    Przez: ~ff
Niech lepiej zmniejszą czynsz za mieszkanie, ludzie będą mieli lżej.
Dodano: 18.03.2014 14:25    Przez: ~ONR
Załóż działalność ,płać zus ,czynsz to zobaczymy czy przy takich utargach będzie cię stać na zatrudnianie na pełne etaty
Dodano: 18.03.2014 14:29    Przez: ~kupiec
To siedź sam i handluj, a nie marudzisz że mało wychodzisz bo kogoś musisz zatrudnić...
Dodano: 18.03.2014 14:35    Przez: ~ONR
jak się nie opłaca to zamknij, ale Ty wolisz ludzi wykorzystywać,biznesmeni z Bożej łaski.Kto się zajmuje kontrolą zatrudnienia przecież na targu w tej sprawie to ręce opadają.
Dodano: 18.03.2014 17:35    Przez: ~bazarowicz
ale on daje jeszcze utrzymanie chociaż jednej osobie a ty tylko krytykujeszzatrudnij kogoś i podziel się swoimi zarobkami
Dodano: 18.03.2014 19:48    Przez: ~elka
Jeżeli kupcy wychodzą z założenia, że opłaca im się trzymać sprzedawcę przez 8 godzin, ale już kolejnych 4 godz. sam nie stanie, bo z niego wielkie panisko to niech nie płacze, że nie ma utargu. Po pierwsze sprzedawca niedoceniony źle wykonuje swoją pracę (często spotykane na bazarze). Po drugie, daję rękę sobie uciąć, że chociaż czynsz obniżą to ceny nie spadną, bo kupcy pazerni i krótkowzroczni. Po trzecie, godziny pracy dostosowane są do bezrobotnych, gospodyń domowych i emerytów i rencistów, więc ci którzy mają pieniądze siłą rzeczy idą wieczorem do supermarketu. Ba, powiem więcej, nawet przed świętami nie chce im się dłużej pracować. Ostatnio 22 grudnia o 17.00 na bazarze były tylko 3 stoiska z odzieżą, oczywiście stali tylko właściciele. Wydałam 300 zł, a Pan przyznał, że już miał zamykać stoisko. Jak widzę, większość podziela moją opinię, dlatego kupców mi nie żal.
Dodano: 18.03.2014 20:34    Przez: ~Klientka
Tylko ten,,biznesmen z Bożej łaski ,, jak nas opisujesz daje prace takim jak ty.Co miesiąc drży czy z tych ,,wielkich ,,utargów wystarczy na czynsz ,zus ,dzierżawę ,wynagrodzenie .podatek .Nie zamyka działalności ponieważ są jeszcze ludzie którzy maja honor i poczucie tego ,że trzeba pracować.A z takimi jak ty nie pójdą się upominać o wszystkie zapomogi z MOPRu Urzędu Miejskiego ,kościoła. Jeżeli mało zarabiasz weż załóż działalność ,możliwości są duże dotacje itp. pomoc dla przedsiębiorczych. Odważ się a zobaczysz jakie to są miody.
Dodano: 19.03.2014 08:26    Przez: ~kupiec
No i tutaj sromotnie pomyliłeś się. Prowadzę własną działalność i dlatego wiem co piszę. Ubodło Cię? Oczywiście, że tak, ale nie zmienia to faktu, że prowadząc działalność najpierw kupcy z bazaru myślą o sobie, co widać po ich pracownikach. Ja pracuję razem ze swoimi pracownikami. Jestem w firmie wcześniej od nich, następnie przez 8 godzin ich pracy, a później siedzę po ich godzinach pracy wracając do domu wieczorem, gdzie też jeszcze często coś robię. Oczywiście, że bym kupowała na bazarku, ale wybacz, nie moja wina, że wielu kupców jak zatrudni pracownika to już nie będą stali na bazarku, bo przecież nie wypada. Po godzinach pracy swojego pracownika są bardzo zmęczeni, nieprawdaż (sarkazm). Ponadto nie lubię agresywnej formy sprzedaży, która jest często stosowana na bazarku. Przemyśl więc, co zrobić, aby przyciągnąć klientów, bo to oni (a zatem i ja) dają tobie środki do życia. Zacznij od godzin pracy, pracownik 8h, a ty 4h i ...
Dodano: 19.03.2014 13:56    Przez: ~Klientka
Do klientki.Bardzo mądry i prawdziwy komentarz
Dodano: 20.03.2014 09:35    Przez: ~też klientka
bazary targowiska czy rynki tam mozna bylo sie kiedys targowac teraz juz jedynie pozal sie 1zl rzadko mozna utargowac,jak w sklepie a i ze zwrotami roznie. 50zl pojawia sie niejednokrotnie a ile kosztuje "buda" na bazarze ? moze wiecej budek z piwem trzeba otworzyc ;]
Dodano: 20.03.2014 17:34    Przez: ~kich
Nie do końca rozumiem stwierdzenie " Kupców z Targowiska Miejskiego "Kupiec powinien oferować swoje towary w takiej cenie aby jemu sie opłacało i kupujący był zadowolony. Co jest obecnie na naszym targowisku - ceny Poznańskie, towary Tuszyńskie czyli: drożej niż na mieście ( np Rewelka, Babiniec ), wizualnie jak w Lumpeksie......jedna bluzka ma zrekompensować paliwo, suma 5 bluzek pokryć wynajem pawilonu, kolejne 3 bluzki pokrywają zatowarowanie a kolejne 12 bluzek pensję...Czyli cena około 25 bluzek ( jedna na dzień ) pokrywa wszystkie koszty, a reszta zapełnia konto i śmiejace sie z klijentów usta " kupców ". Szkoda, paznernośc wzięła góre nad rozumem.....Od samego poczatku bazaru z racji zamieszkania w sąsiedztwie chodzę i obserwuję....bo juz tam zakupów nie robię ale jest tam jeszcze pare usług najtańszych w Koninie do których czasem zagladam: Papierosy, skracanie spodni, kanapki na śniadanie i gazety do czytania.....tylko t ...
Dodano: 18.03.2014 14:45    Przez: ~eks klijent
nie rozumiem, to znaczy, że jak ktoś sprzeda wiecej niż 25 bluzek to pazerny jest, bo ma coś ponad koszty? pracujesz niepazernie za sam zwrot kosztów, czy jak?
Dodano: 18.03.2014 15:23    Przez: ~l
to znaczy że bluzka kupiona za 25 zł w Tuszynie, na mieście kosztuje 65 zł a na bazarze 85 zł - i to jest pazerność....
Dodano: 18.03.2014 15:46    Przez: ~jak poprzednio
oj na tuszyn to juz dawno nikt nie jezdzi a teraz nikt juz nie ma marzy wiekszej niz 100 %
Dodano: 18.03.2014 16:39    Przez: traker1212
"Od samego poczatku bazaru z racji zamieszkania w sąsiedztwie chodzę i obserwuję....bo juz tam zakupów nie robię" - CIEKAWE ŻYCIE PROWADZISZ
Dodano: 20.03.2014 16:26    Przez: ~DZIK
powinno być napisane klient mądralo!
Dodano: 22.03.2014 12:39    Przez: ~mmm
zlikwidujcie jeszcze płatny parking to może przyjadę
Dodano: 18.03.2014 14:49    Przez: ~ola
Zmieńcie godziny urzędowania bazaru z 8.00-16.00 na bardziej handlowe od 9.00-19.00,nie każdy wstaje rano i biegnie po ziemniaki i pietruszkę, żeby obiad ugotować o 13.00 lub podleczyć porannego kaca piwem,no i te ciuchy i fasony dla pań i panów z gustem małomiasteczkowym.
Dodano: 18.03.2014 14:51    Przez: ~bazzarr
wielkomiasteczkowy gust się odezwał
Dodano: 18.03.2014 15:34    Przez: ~k
mialam dwa pawilony na bazarze i co??musialam zliwidowac bo nie wyrabialam z oplatami wole u kogos robic niz sie martwic o czynsz na bazarze a to 50 zl to smiech na sali ha ha ha ha ha
Dodano: 18.03.2014 18:22    Przez: ~onnnnnnaa
do bazzarrPuknij się w głowę godziny otwarcia od 9 do 19. Po pierwsze latem warzywa i owoce sprzedawane rano są świeże, a sprzedaż ich po godzinie 12 to jak wyciągnięte z gardła mimo polewania ich przez sprzedających. Co kupisz człowieku zimą po godzinie 16 nawet z odzieży jak będzie "ciemno, zimno i do domu daleko". Niech lepiej właściciele stoisk zastanowią się nad cenami jakie oferują. Jawna zmowa cenowa. Jak marchewka czy szczypior po 1 zł to wszędzie po 1 zł. nawet jak nie nadaje się do jedzenia na sam wygląd. To nie kupcy do durnie i tyle. Sami są sobie winni, że ludzie od nich uciekają. Znam tylko 1 stoisko z warzywami, na którym można się potargować i to wszystko.
Dodano: 18.03.2014 20:56    Przez: ~emerytka
A jeszcze do tego dodam kreatywne podliczanie zakupów przez niektóre sprzedawczynie. Kiedyś jedna tak mi wydawała, że za rzodkiewki zapłaciłam 11 złotych. I od tej pory szerokim łukiem omijam nie tylko to stoisko, ale i cały bazar.
Dodano: 18.03.2014 21:27    Przez: ~była klientka
No widz emerytko, problem w tym, że ty chodzisz spać z kurami i wstajesz z kurami i masz czas biec na targ, gdzie kupujesz tylko tam, gdzie możesz coś utargować. Ja pracuję i nie ma tyle czasu, więc bazar powinien być dłużej, bo inaczej nic nie kupię, gdyż pracuję do wieczora.
Dodano: 18.03.2014 21:54    Przez: ~ja
"Co kupisz człowieku zimą po godzinie 16 nawet z odzieży jak będzie "ciemno, zimno i do domu daleko".Akurat wielkiej różnicy między godziną 16 a godziną 18 w temperaturze nie ma. Na ciemność są żarówki. Do tego zima nie trwa cały rok. Zmowa cenowa? Śmieszny jesteś - jak gość obok sprzedaje za 1zł to ja nie będę za 1,20zł, bi nikt u mnie nie kupi. A jak ja dam cenę 0,90zł to ten obok zaraz swoją obniży. Prawa rynku, a nie zmowa. Co do godzin - o 16 to ja dopiero wracam z pracy do domu. Trudno, nie kupię nic w tygodniu na bazarze, bo nie mam szans.
Dodano: 19.03.2014 10:16    Przez: ~aaa
Do ja. Jak popracujesz do 67 to też będziesz chodzić spać z kurami i wstawać z kurami. Ja już nie muszę wstawać z kurami bo mogę spać do 10. Jak ci się nie podoba mój komentarz to trudno.
Dodano: 19.03.2014 10:22    Przez: ~emerytka
Trzeba było otworzyć 12 straganów z ziemniakami, zatrudnić 12 sprzedawczyń i kasiorę liczyć. Najlepiej wszystkie stragany obok siebie.
Dodano: 19.03.2014 10:52    Przez: ~Qń
o mattko, iść po marchew za złotówke i ceny targować? kto tu jest pazerny? jak widze takie paniusie, co nie biorą pod uwagę, że ten co sprzedaje nie ma sie z kim o koszty targowac, to mi za nie wstyd - ile przyoszczędzisz na tej marchwi???
Dodano: 19.03.2014 20:10    Przez: ~k
Do k. Z marchewką to przykład. Jak nie rozumiesz aluzji to nie ma co z tobą dyskutować.
Dodano: 20.03.2014 08:59    Przez: ~ojoj
Do aaa.No właśnie nikt nie kupi jak będzie u Ciebie drożej. Widać, że jesteś albo młoda/y/, albo nigdy nie byłaś/eś/ za granicą. Tam po godz. 14 kupisz warzywa, owoce o dużo niższej cenie i to nie takie polewane wodą żeby nie zwiędły. To są prawa rynku. Niestety u nas jest zmowa. Nie mam pretensji do zatrudnionego u pożal się Boże rodzimego bisnezmena
Dodano: 20.03.2014 09:33    Przez: ~takasobie
jak uwazasz,ze nie ma co ze mną dyskutowac, to po dyskutujesz? rozumiem aluzję, tylko odniosłam sie do marchwi, bo była przykładem - nie rozumiem jedynie ludzi, którzy wymuszaja obniżkę cen o parę groszy dla zasady wiedząc, ze ten zza lady rabatów za swoje opłaty miec nie bedzie
Dodano: 20.03.2014 12:57    Przez: ~k
Taaa nie ma to jak kupiec podnosi cenę ziemniaków o 20-30 gr za kg bo UWAGA są większe od innych "mniejszych" ziemniaków (czyli tak na prawdę te większe i droższe są standardowe). Autentyczna sytuacja z bazarku w Koninie. Wchodząc w polemikę z facetem usłyszałam, że przecież będzie mniej obierek. Takich dziwnych sytuacji jest więcej, szkoda słów. Zmowa cenowa jest i nie podlega to dyskusji, tak na warzywniakach, jak i w ciuchach z pewnymi wyjątkach w tym drugim przypadku. Jest ustawowo ustalone, jeżeli coś kupujesz za gotówkę masz prawo wymagać upustu. Czy to dotyczy warzyw, ciuchów, czy sprzętu RTV. Ja nigdy nie targuje się, ale nie kupuje u naciągaczy.
Dodano: 20.03.2014 14:30    Przez: ~taka sobie
1 z 6
123456>>