LM.plWiadomościEksmisja z garaży?

Eksmisja z garaży?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Eksmisja z garaży?

Do końca maja garaże przy wiadukcie Briańskim ma opuścić kilkunastu wynajmujących, którzy nie zgodzili się na podwyżkę dzierżawy gruntu od PKP. Prezydent Konina obiecuje pomoc.

Najemcy 159 garaży przy wiadukcie Briańskim leżących na gruncie PKP co 5 lat podpisują ze spółką kolejową nowe umowy dzierżawy. Te, które trafiły już do kilkunastu osób kompletnie ich zaskoczyły. - Płaciłem 160 zł za pół roku, a teraz mam zapłacić prawie 960 zł plus tyle samo kaucji. To za rok wychodzi prawie 3 tys. zł – mówi Stanisław Kubisz.

Właściciele garaży nie podpisali nowych umów. W związku z tym spółka PKP przesłała im pisma, z których wynika że mają opuścić teren do 31 maja. - Jeżeli się do tego nie zastosujemy to grożą skierowaniem sprawy do sądu – mówi jeden z najemców. - Dostaliśmy wszyscy to samo pismo, że to jest ich wewnętrzna kalkulacja uwzględniająca ponoszone przez nich koszty. Chcielibyśmy, żeby PKP je wyszczególniła – dodaje.

Odwołanie od decyzji PKP właścicielom garaży pomagają napisać urzędnicy z konińskiego magistratu. Prezydent Józef Nowicki zapowiada również, że w ich sprawie zamierza spotkać się z dyrektorem spółki w Poznaniu. - Będę żądał wyjaśnień, dlaczego tak drastycznie podniesiono stawkę – mówi Józef Nowicki. - Chciałbym też uzyskać jasną deklarację, czy PKP w ogóle ma zamiar przekazać miastu ten grunt, czy przeznaczyć na cele komercyjne – dodaje.

Czasu na negocjacje nie ma zbyt wiele. Właściciele garaży liczą jednak, że się uda. - Każdy ma nadzieję, że coś z tego wyjdzie. Nie możemy przez to spać po nocach. Mamy nóż na gardle – mówi Zdzisław Wódczak.

Najemcy mają nadzieję, że miastu uda się przejąć teren przy wiadukcie Briańskim. O to walczą od 4 lat. Wierzą, że to rozwiąże ich problemy.  

Eksmisja z garaży?
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole