LM.plWiadomościGarażowy sukces

Garażowy sukces

Dodano: , Żródło: LM.pl
Garażowy sukces

Grunt pod garażami przy wiadukcie Briańskim przejdzie na własność miasta. Władzom Konina udało się porozumieć z dyrekcją PKP.

Walka o garaże, które stoją na gruncie należącym do spółki kolejowej, trwa od początku kwietnia. Ich najemcy otrzymali wówczas horrendalne podwyżki. Według nowej umowy mieli płacić za dzierżawę około 3 tys. zł rocznie. - To są kosmiczne kwoty – mówili.

Kilkunastu ze 159 właścicieli garaży, którzy otrzymali nowe umowy zdecydowało się ich nie podpisywać. Kiedy dostali od PKP pisma informujące, że mają opuścić teren do 31 maja - po pomoc poszli do magistratu.

Prezydent Józef Nowicki obiecał najemcom, że spotka się w ich sprawie z dyrektorem spółki kolejowej w Poznaniu. Negocjacje zakończyły się sukcesem. PKP zdecydowało się przekazać miastu grunty pod garażami przy wiadukcie Briańskim oraz przy ul. Kotłowej w zamian za działkę przy dworcu PKP.

Formalności mają zostać sfinalizowane w wakacje. Właściciele garaży będą mogli wówczas liczyć, że koszty związane z opłatami za garaż diametralnie się zmniejszą. Obowiązywał ich bowiem będzie jedynie podatek od nieruchomości według stawek miejskich.  

Garażowy sukces
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole