WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nie marnuj jedzenia!

Dodano: 16.10.2014 14:52
Źródło: LM.pl

Przeciwko marnowaniu warzyw i owoców strajkowała na ulicach miasta dziś konińska młodzież.

Każdego roku w rolnictwie marnuje się około 33 procent zbiorów. Owoce i warzywa mają krótki etap przydatności i psują się zarówno na etapie transportu, magazynowania jak i handlu. W tym roku temat ten jest szczególnie ważny ze względu na embargo nałożone przez Rosję. Dzięki temu tylko przez ostatnie dwa miesiące ponad 6 tysięcy ton owoców i warzyw trafiło przez Banki Żywności do najbiedniejszych rodzin.

 

Światowy Dzień Żywności był okazją do protestu przeciwko marnowaniu jedzenia. Już po raz trzeci uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przemaszerowali głównymi ulicami Konina. Trasa marszu prowadziła sprzed Zespołu Szkół im. M. Kopernika do Młodzieżowego Domu Kultury.  

  • Nie marnuj jedzenia!
  • Nie marnuj jedzenia!
  • 20141016_111518_resized
  • 20141016_111515_resized
  • 20141016_111616_resized
  • 20141016_111600_resized
  • 20141016_111606_resized
  • 20141016_111610_resized
  • 20141016_111620_resized
  • 20141016_111708_resized
  • P1060115
  • P1060118
  • P1060119
  • P1060121
  • P1060122

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pani Dyrektor proponuję zmienić kolor włosów - wygląda Pani niekorzystnie w tym kolorze (no chyba, że jest Pani w równym wieku z Panem Niewiarowskim, bo ten kolor zdecydowanie Panią postarza). Niech Pani przyciemni włosy - w tym wieku unika się kolorów przypominających siwiznę, a Pani typ urody wybitnie nie pasuje do (niemodnych już) pasemek. I niech w końcu zacznie Pani działać, mówić - czego się Pani boi, no chyba, że nie ma Pani nic do powiedzenia dlatego kryje się Pani za plecani Pana Niewiarowskiego.
Dodano: 17.10.2014 10:35    Przez: ~Eva
O i jeszcze ulubieniec redakcji na filmie ! Co to mogą wybory z ludzi wykrzesać ! Tylko pozytywy pod tym artykułem - innaczej tradycyjnie będzie ban !
Dodano: 16.10.2014 15:22    Przez: ~j-23 znowu nadaje
Aferały z Po POtrafia zadbać o ekskluzywną żywność która trafia w ich gardła oczywiście na koszt POdatnika jak swinie przy korycie okradaja ludzi a jak sie obezra to przychodza im złote mysli w style huu,,,j dupa i kamieni kupa.Oczywiści wielu protestujacych na te świnie zagłosuja.
Dodano: 16.10.2014 16:57    Przez: ~Adam

KOMENTARZE

Nieładnie tak kłamać dzieciakom-"embargo nałożone przez Rosję"-wszyscy wiemy,jak było i kto pierwszy parł do nakładania embarga na Rosję.
Dodano: 16.10.2014 15:13    Przez: ~zappa
Wynajmę zarośniętą małpę POlityczną do cyrku aby odtwarzała rolę Bin Ladena.
Dodano: 17.10.2014 14:00    Przez: ~klaun
Proszę lepiej drogą redakcję o zainteresowaniem jakiej jakości się rozdaje owoce i warzywa w szkołach. Jabłka o smaku ziemniaka można nimi rzucać o mur, marchew czy rzodkiewka przypomina smak troczyn. I to jest w porządku ? Dobre jabłka czy warzywa spokojnie gniją pod drzewem i na polu a jakaś banda kolesiów obsługuje szkoły dostarczając im ścierwo a nie owoce czy warzywa. To jest temat do sprawdzenia a nie sensacje o psich bobkach na ulicach.
Dodano: 16.10.2014 15:14    Przez: ~Daniel pisarek
Bank Żywności nie ma nic wspólnego z rzodkieweczkami w szkołach, tym bardziej z ich jakością. Jabłka, które ew. trafią do szkół są naprawdę wysokiej jakości. Każda partia towaru jest gruntownie sprawdzana przez wymagających i surowych kontrolerów zajmujących się sprawdzaniem jakości żywności w naszym kraju. I tyle!
Dodano: 16.10.2014 23:01    Przez: ~EK
Sprawdzana ? Przez kogo ? Ale się uśmiałem - wysoka jakość? - może raczej pękata koperta załatwia tą "wysoką jakość". A ten pseudo Bank wspólnego ma wiele - bo dzieci wyrzucają rzeczy które są po prostu niejadalne.
Dodano: 17.10.2014 07:49    Przez: ~samaryt ani n
Jeszcze raz... Bank Żywności, to nie instytucja zarobkowa, tylko pomocowa - ciężko by tam było o koperty, tym bardziej PĘKATE - dobre :-))). Warzywa i owoce w szkołach są już od dawna, a BŻ w Koninie zasilił je nieco dopiero niedawno, kiedy nałożono embargo na polskie owoce i warzywka. Żeby się w tej sprawie wypowiadać, nie klepiąc na lewo i prawo głupot, trzeba cokolwiek na temat wiedzieć, Panie "samaryt ani n"
Dodano: 17.10.2014 13:10    Przez: ~EK
fajnaq akcja ,szkoda ze nie mozemy embarga na rope i gaz nałozyc to by rosja sie nauczyła..no ale moze kiedys jakis rzad zdywersyfikuje nasze zapotrzebowanie na surowce energetyczne....
Dodano: 16.10.2014 15:23    Przez: ~precz z komuna!
DLA CZEGO NIE IDA NA BŁONIA , BULWARY ! lub POLA Tylko po ulicach ..........
Dodano: 16.10.2014 15:53    Przez: ~co za przywileje .... ...
A choćby dlatego, żeby taki KTOŚ to zobaczył i ruszył ciut główką (bez urazy). Na pola? A niby w jakim celu tam? Strajk Żywności to forma edukacji, a nie spacer dla rozprostowania kości...
Dodano: 16.10.2014 23:07    Przez: ~EK
mialaby sie nauczyc od zachodu wolnosci i demokracji
Dodano: 16.10.2014 18:33    Przez: ~do łucznika
to po co tyle produkować? naprodukuja, potem hałas, że wszystko trzeba odkupić i zjeść na siłę, jak nie jabłka to świnska górka, jak nie ziemniaki to buraki, postawione na ilość a nie jakość
Dodano: 16.10.2014 20:15    Przez: ~g
Pod pałac Sikorskiego niech idą!
Dodano: 16.10.2014 21:10    Przez: ~pawellllllll
Marnuje się??? Jak ktoś chce na tym zarobić miliony, to ma wkalkulowane w cenę, że 1/3 wyrzuci na śmietnik. Idę dziś na stragan, a tam jabłka po 3 zł, a śliwki po 6 zł za kilo!!! Przy takim urodzaju i nadprodukcji??? U mnie w domu nic się nie marnuje. Wszystko co się da zamrażam, nawet chleb i wyciągam po kilka kromek, tyle, żeby starczyło. Owoców i warzyw kupuję tylko tyle ile jestem w stanie zjeść. Gdyby w marketach i na targowicach były niższe ceny na produkty, ludzie kupowaliby więcej i żywność nie trafiałaby na śmietnik. Wystarczy zobaczyć, jak wymiata z półek produkty na przecenach.
Dodano: 17.10.2014 00:14    Przez: ~smart shopper
najwięcej zmarnowanego jedzenia jest przez nadprodukcje. A nadprodukcja to nic innego jak szynka po 10 zt w marketach a w tej szynce 30% szynki na drugi dzień ludzie wyrzucają bo slizga się jak wąż itd. itp
Dodano: 17.10.2014 07:24    Przez: ~babas
A czego się spodziewać po takiej cenie? Im mniej substytutów będziemy kupować (nie trzeba będzie wyrzucać po 2 dniach, a tym samym MARNOWAĆ), tym prędzej zmusimy producentów do podwyższenia jakości towarów. Skoro "schodzi", to produkują dalej, coraz więcej i więcej...
Dodano: 17.10.2014 13:36    Przez: ~EK
Ciekawe czy zjedli chociaż kanapki, ktore mama przygotowała do szkoły, czy też tradycyjnie wylądowały w koszu i ustapiły miejsca w żołądku hot-dogowi czy innemu tego typu badziewowi.
Dodano: 17.10.2014 10:29    Przez: ~zapałka
1 z 2
12>>