WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Mikołajkowe inspiracje w Centrum Handlowym FERIO

Materiał promocyjny

Dodano: 2.12.2014 07:56

Święta to czas, który chcemy poświęcić rodzinie i bliskim, spędzić miłe chwile przy choince w gronie kochanych osób. To czas, kiedy jesteśmy dla siebie bardziej serdeczni. Kiedy nawet ci nieumiejący śpiewać z uśmiechem nucą ulubione kolędy. W zabieganiu nie zapominamy o detalach, które mogą sprawić, by święta były jeszcze piękniejsze. Takie detale i ozdoby można będzie nabyć podczas II Bożonarodzeniowego Kiermaszu Produktów Ekonomii Społecznej. Piernikowe, lukrowane serduszka, świąteczne stroiki, błyszczące cekinami bombki czy misternie dziergane szydełkiem choinki można będzie kupić 6 grudnia br. w Centrum Handlowym FERIO w Starym Mieście k/Konina w godzinach 13.00 – 21.00.

W ten niezwykły, bo mikołajkowy dzień Klienci CH FERIO będą mieli niepowtarzalną okazję zakupu świątecznych ozdób, prezentów oraz innych gadżetów zrobionych specjalnie na tę okazję w podmiotach ekonomii społecznej, w warsztatach terapii zajęciowej czy spółdzielniach socjalnych. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczany na cele społeczne realizowane przez wystawców. Organizatorami Kiermaszu są Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Koniński Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych. Głównym celem Kiermaszu jest możliwość zaprezentowania klientom Galerii różnorodności i wysokiej, jakości produktów powstających w siedzibach podmiotów ekonomii społecznej w ramach aktywizacji zawodowej osób z trudnościami na rynku pracy. W czasie Kiermaszu nie zabraknie bezpłatnego świątecznego poczęstunku, jak i miłych dla ucha dźwięków kolędowych melodii.

Zeszłoroczny Kiermasz okazał się niepowtarzalną okazją, by spędzić wspólnie wolny czas w świątecznej atmosferze, pośpiewać razem kolędy i samodzielnie wykonać prezenty dla swoich najbliższych. W warsztatach z rękodzieła prowadzonych na stoiskach wzięły udział dziesiątki klientów CH FERIO, setki osób skorzystały ze świątecznej oferty kupna rzeczy wyprodukowanych w Warsztatach Terapii Zajęciowej, spółdzielniach socjalnych, Zakładach Aktywności Zawodowej i organizacjach pozarządowych.

Również i w tym roku nie zabraknie atrakcyjnych, unikatowych, a przy tym społecznie odpowiedzialnych produktów. Klienci stoisk będą mieli ponadto okazję wziąć udział w warsztatach samodzielnego wykonywania kolorowych choinek oraz kartek świątecznych metodą quillingu, przygotowywania stroików świątecznych, dekorowania pierniczków oraz ozdabiania prezentów metodą decoupage’u,  a także wyprodukować swoje własne mydełko ozdobne lub anioła z masy solnej. Na 8 stoiskach Klienci CH FERIO będą mogli nabyć produkty od podopiecznych WTZ działających przy Fundacji Mielnica, Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, Kolskim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszeniu na Rzecz Pomocy Osobom Chorym Psychicznie, Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Poza tym poznają działalność trzech przedsiębiorstw społecznych – Spółdzielni Socjalnych Blues Hostel, Sport i Rehabilitacja oraz Spółdzielni Socjalnej 1979.

Serdecznie zapraszamy!

Kiermasz organizowany jest w ramach projektów  „Koordynacja i współpraca na rzecz integracji społecznej Wielkopolski” oraz „Koniński Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej szczegółów:
www.kowes.spoldzielnie.org, www.spoldzielnie.org, www.rops.poznan.pl

Projekt "Koniński Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej" realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII „Promocja Integracji Społecznej", Działanie 7.2. „Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej", Poddziałanie 7.2.2. „Wsparcie ekonomii społecznej".

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Człowiek – najlepsza inwestycja!

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kowes,   spółdzielnia,   ferio,   kiermasz,   boże narodzenie
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO