LM.plWiadomościZrezygnował z mandatu

Zrezygnował z mandatu

Dodano:
Zrezygnował z mandatu

Kamil Szadkowski z SLD od 1 stycznia 2015 zrezygnował z mandatu w Radzie Miasta Konina.

- Rezygnację z mandatu składa się do komisarza wyborczego – mówi Wiesław Steinke, przewodniczący Rady Miasta Konina. Radnego K . Szadkowskiego nie było już na styczniowych posiedzeniach komisji, których był członkiem.

To prawdopodobnie konsekwencja sprawy dotyczącej miejsca zamieszkania osób wchodzących do Rady Miasta Konina. Trzem miejskim radnym: Kamilowi Szadkowskiemu SLD, Karolowi Skoczylasowi PiS i Wiesławowi Wanjasowi z PO, jeden z mieszkańców Konina zarzucił, że nie są mieszkańcami miasta, ale okolicznych gmin, więc nie powinni kandydować do miejskiego samorządu. Sprawa znalazła się na forum Rady Miasta Konina, która odrzuciła wygaśnięcie mandatów tych radnych, dając w ten sposób, jak tłumaczył przewodniczący Wiesław Steinke, możliwość kontynuowania sprawy w sądzie administracyjnym. 

Po Jarosławie Sidorze - 408 głosów, Kamilu Szadkowskim - 234, z kolejnym wynikiem na liście SLD Lewica Razem w okręgu nr 4 jest Urszula Miłosz-Michalkiewicz - 231 głosów, obecnie kierownik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miejskim w Koninie. Jeśli odmówi przyjęcia mandatu to do Rady Miasta wejdzie następny z listy, czyli Mirosław Bartkowiak - 106 głosów, prezes ogródków działkowych "Relax" na Zatorzu.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole