WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Procent dla lokalnych

Dodano: 17.02.2015 16:11

Bądźmy lokalni – zostawmy 1 procent podatku w Koninie – apeluje Konińska Rada Działalności Pożytku Publicznego.

Akcja "Bądźmy lokalni - zostawmy 1% podatku w Koninie" skierowana jest głównie do mieszkańców Konina, wspiera wszystkie uprawnione do zbierania 1% organizacje zarejestrowane w Koninie i aktywnie działające poprzez swoje oddziały organizacje ponadlokalny. Akcję można było zobaczyć nie tylko na terenie miasta już w poprzednich dwóch latach. W tym roku zauważalna będzie poprzez banery umieszczone w najruchliwszych miejscach, pomalowane w latach ubiegłych autokary PKS, plakaty w pojazdach MZK i specjalne oznaczenie niektórych z nich, a także zakładkę na stronie miejskiej. Warto podkreślić, że wypełniając swoje zeznanie na stronie miasta po wybraniu obdarzonej zaufaniem organizacji, program automatycznie wypełni odpowiednie pola formularza danymi OPP.

Dodatkowo już w drugiej połowie marca w Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie rozpoczną się dyżury urzędników skarbowych, podczas których uzyskać będzie można profesjonalną pomoc w wypełnieniu swojego "PITa" oraz uzyskać informacje o przysługujących odliczeniach i ulgach. W Koninie działa obecnie przeszło dwadzieścia organizacji uprawnionych do uzyskiwania środków pochodzących z rozliczeń podatkowych.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:jeden procent,   bądźmy lokalni,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

trochę za póżno, juz sie rozliczyłam
Dodano: 17.02.2015 16:43    Przez: ~ania
Rydzyk byl pierwszy.
Dodano: 17.02.2015 17:18    Przez: ~Mar ja
Mar ja tez dziewica?
Dodano: 17.02.2015 17:53    Przez: ~Q
Ja i tak zostawiam swoje ileśtam %podqtkuWcale tego nie żałuję..
Dodano: 17.02.2015 17:54    Przez: ~Jan
To nie jest dobry pomysł. Lokalni niewiele dobrego robią, a jest tylu ludzi, którzy dzięki 1% żyją - wiem,że to wyręczanie państwa w kwestii służby zdrowia, ale to czasami jest jedyny sposób, by ratować zdrowie lub życie. I to jest słuszna droga. Organizacje wydadzą 1% na reklamę, ulotki... i co to komu daje. Dużo się ostatnio na ten temat pisze i mówi. W artykule jest mowa o banerach - kosztowna rzecz, właśnie z tych pieniędzy finansowana. Bez sensu.
Dodano: 17.02.2015 21:16    Przez: ~nawet2%alez sensem
Nie wiem skąd takie informacje. Proszę przejrzeć lokalne organizacje, wejść na ich stronę internetową, zapoznać się jak wspierają i pomagają innym osobom, przejrzeć sprawozdania. Warto pomagać, nieraz dzięki środkom z 1% u potrzebujących dzieci można zobaczyć uśmiech - może niewiele ale w niektórych sytuacja to bardzo dużo. Nie zawsze banery czy ulotki finansowane są z tych środków, nieraz organizacje pisząc projekty pozyskują środki na promocję swojej organizacji. Pisze Pan o ratowaniu życia, można by się zastanowić czy zawsze i za wszelką cenę powinno się je ratować. A jak już uratują i człowiek staje się "roślinką" na łasce rodziny i państwa które właśnie o nim zapomniało - to nie wiem czy warto. Często takie ratowanie 1 osoby rujnuje życie całej rodziny, na zawsze. Zdrowia życzę
Dodano: 17.02.2015 22:50    Przez: ~zatroskana
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO