LM.plWiadomościKleczew. Miał grozić, że wysadzi blok i rozpylić nieznaną substancję na klatce

Kleczew. Miał grozić, że wysadzi blok i rozpylić nieznaną substancję na klatce

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kleczew. Miał grozić, że wysadzi blok i rozpylić nieznaną substancję na klatce
Kleczew

Ok. godz. 12.30 interwencję w jednym z bloków przy ul. 11 Listopada w Kleczewie podjęli funkcjonariusze policji. 76-latek miał grozić, że wysadzi w powietrze blok i (zdaniem sąsiadów) rozpylić na klatce schodowej substancję o gryzącym zapachu.

Do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 12.30. Na interwencję do jednego z bloków przy ul. 11 Listopada wezwani zostali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kleczewie. – 76-letni mieszkaniec miał grozić innym mieszkańcom i rozpylić jakąś substancję na klatce schodowej. Policjanci, którzy przybyli na miejsce nie zastali żadnej substancji rozlanej na klatce schodowej, aczkolwiek był tam jakiś nieprzyjemny zapach – informuje asp. Sebastian Wiśniewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

76-latek miał ponadto grozić swoim sąsiadom wysadzeniem w powietrze bloku. Nie był to pierwszy raz, gdy z jego udziałem dochodziło do problematycznych sytuacji. W związku z tym, że mężczyzna leczył się wcześniej psychiatrycznie, na miejsce wezwany został również zespół ratownictwa medycznego, który zabrał go do szpitala. Policja nie podjęła żadnych dalszych czynności.

Jak informuje jednak asp. Sebastian Wiśniewski, w związku z groźbami, które mężczyzna miał kierować do swoich sąsiadów, istnieje możliwość indywidualnego zgłoszenia. – Musi być realna obawa spełnienia tych gróźb, żeby to przestępstwo zaistniało. To jest zgłoszenie na wniosek, a nie z urzędu – wyjaśnia. – Na ten moment nikt z mieszkańców tego nie zrobił.

Według naszych informacji sąsiedzi mężczyzny w najbliższym czasie zamierzają takiego zgłoszenia dokonać. 

Przeczytaj również:Matrix Zmartwychwstania
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole