LM.plWiadomościKoło. Będzie kolejna kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków

Koło. Będzie kolejna kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków

Dodano:
Koło. Będzie kolejna kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków
W dniach 30 października – 1 listopada odbędzie się organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła zbiórka na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków znajdujących się na kolskich cmentarzach. 
 
Będzie to już 19. Kwesta Cmentarna. Wolontariusze stać będą z puszkami przy bramach cmentarzy, zbierając pieniądze na ratowanie zabytkowych obiektów znajdujących się na naszych nekropoliach. Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła serdecznie zachęca do udziału w tej szczytnej akcji. Chętni do kwestowania proszeni są o kontakt z dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole Aleksandrą Kowalską – tel. 512 966 584.
Każdy może wesprzeć ratowanie nagrobków dawnych kolan. Dzięki środkom z kwesty ocalono przed zniszczeniem wiele z nich. Jednak nadal potrzeby w tym zakresie są bardzo duże. Kolskie nekropolie są bowiem niezwykłymi galeriami rzeźb, a przede wszystkim wyjątkowymi kamiennymi kronikami naszego królewskiego miasta i jego mieszkańców. 
 
- Liczymy na Państwa ofiarność – mówi Prezes Stowarzyszenia Grzegorz Mokrzycki. – Wpłat można dokonywać na konto bankowe stowarzyszenia w LBS w Strzałkowie Oddział Koło nr 51 8543 0000 2005 4502 6306 0001. Serdecznie dziękuję.
 
Źródło: Miasto Koło
Czytaj więcej na temat:
Koło kwesta, Koło cmentarz
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole