LM.plWiadomościLekcje z Hiszpanem i gwiazdka dla absolwentów II LO w Koninie

Lekcje z Hiszpanem i gwiazdka dla absolwentów II LO w Koninie

Dodano:
Lekcje z Hiszpanem i gwiazdka dla absolwentów II LO w Koninie

Lekcje z Hiszpanem i gwiazdka dla absolwentów – to inicjatywy konińskiego Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków II Liceum "Morzysław".

Starsze roczniki absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie wiedzą co znaczy to hasło. To właśnie na Morzysławiu, gdzie obecnie rezyduje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, uczyli się i zdawali maturę uczniowie II LO. Pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku, szkoła zmieniła lokalizację. Sentyment do dawnej siedziby jednak pozostał. Stąd inicjatywa powołania do życia stowarzyszenia, które by integrowało w różnych działaniach absolwentów II LO w Koninie. Stąd też logo stowarzyszenia pod hasłem "Łączy nas przeszłość". 

- Jako stowarzyszenie zwykłe działamy od 13 lutego 2004 roku. Od tamtego momentu zorganizowaliśmy dwa bale absolwentów, odbyły się także spotkania z pięcioma absolwentami wyróżniającymi się niezwykłymi osiągnięciami, wykonano dygitalizację kronik szkolnych – wylicza Małgorzata Sadowska, która jest sekretarzem stowarzyszenia, absolwentką, a obecnie nauczycielką języka hiszpańskiego i angielskiego w II LO w Koninie. - 22 września 2020 roku przekształciliśmy się w stowarzyszenie rejestrowe o charakterze pożytku publicznego uzyskując wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Stowarzyszenie liczy obecnie 76 osób, kilkadziesiąt osób to obecni pracownicy II LO.

- Stowarzyszenie powstało między innymi po ty, by integrować środowisko absolwentów, które rośnie. Podtrzymywać tradycje drugiego liceum wśród tych, którzy pamiętają Morzysław. Wśród absolwentów była taka potrzeba. Teraz, gdy jesteśmy organizacją pożytku publicznego to nasze możliwości są większe - mówi Małgorzata Ptak, prezes stowarzyszenia, absolwentka II LO Morzysław, obecnie polonistka w tym liceum. 

Jako pierwsze wystartują lekcje hiszpańskiego, które poprowadzi w trybie online David Alejandro Thöny Méndez z UAM w Poznaniu - Zachęcamy absolwentów, którzy ukończyli II LO, aby zgłaszali na adres mailowy chęć udziału. Już wiemy, że na pierwszym, grudniowym spotkaniu będzie poruszona tematyka świąteczna. To lekcje dla tych, którzy już coś liznęli, ale także dla początkujących – zachęca Małgorzata Sadowska. – Pierwsze spotkanie online odbędzie się 8 grudnia o godz. 18.00. Chęć uczestniczenia w lekcji z Hiszpanem należy zgłosić na podany adres mailowy stowarzyszenie2lo@gmail.com Chętni otrzymają link z dostępem do udziału w spotkaniu. 

Ponieważ celem Stowarzyszenia jest działalność na rzecz rozwoju II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie, działalność mająca na celu usprawnienie infrastruktury II LO, pielęgnowanie i popularyzacja tradycji szkoły, wymiana myśli, poglądów, organizowanie życia koleżeńskiego, kulturalnego i turystycznego członków, w planach są kolejne inicjatywy.  - W tym roku chcielibyśmy jeszcze zorganizować przedświąteczne spotkanie dla absolwentów, sympatyków, darczyńców w obecnej szkole. Wystąpią uczniowie II LO, będzie można porozmawiać, spotkać się – mówi Małgorzata Ptak, prezes stowarzyszenia. – Jeśli będzie sprzyjająca atmosfera w przyszłym roku to być może zorganizujemy piknik. Z powodu zeszłorocznej pandemii nie było jubileuszowego balu, więc może chociaż taką imprezą jakoś to nadrobimy. Poza tym jesteśmy otwarci na inne działania. Czekamy na sugestie.     

Lekcje z Hiszpanem i gwiazdka dla absolwentów II LO w Koninie
Lekcje z Hiszpanem i gwiazdka dla absolwentów II LO w Koninie
Lekcje z Hiszpanem i gwiazdka dla absolwentów II LO w Koninie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole