LM.plWiadomościNieoficjalne wyniki KBO 2022! Projekty z największą liczbą głosów

Nieoficjalne wyniki KBO 2022! Projekty z największą liczbą głosów

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nieoficjalne wyniki KBO 2022! Projekty z największą liczbą głosów
koniński budżet obywatelski

Trasy dla rowerzystów i biegaczy na Zatorzu oraz drugi etap rozbudowy schroniska dla bezdomnych zwierząt. Te dwa duże zadania nieoficjalnie zwyciężyły w tegorocznym głosowaniu w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Do realizacji zakwalifikowano też 10 projektów małych.

Dzisiaj zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Do podziału było 3 412 000 zł. Wiadomo już, że swój głos oddało 8190 osób, z czego 7909 zagłosowało przez internet, a 281 osób w 4 punktach wyborczych.

Nieoficjalnie w dużych projektach (do 1 000 000 zł) zwyciężyły wnioski numer 7 i 13. Projekt nr 7 to „Głosuj na nowe życie hałd na Zatorzu”, a jego autor za 999 000 zł proponuje wybudowanie tras dla rowerzystów, biegaczy i spacerowiczów. Natomiast drugi z wniosków to „Rozbudowa schroniska dla bezdomnych zwierząt w Koninie przy ul. Gajowej 7A – Etap II”. Zadanie dotyczy postawienia budynku głównego, jego zadaszenie i ocieplenie. Przypomnijmy, że dzięki ubiegłorocznej wygranej, w pierwszym etapie rozbudowy zaplanowano do wykonania kompleksowy projekt budowlany, przygotowanie terenu i przyłączy do sieci dla nowych obiektów oraz wykonanie infrastruktury podziemnej. W budynku, który powstanie w ramach drugiego etapu rozbudowy znajdować się będą: gabinet weterynaryjny, sala operacyjna, pomieszczenie pozabiegowe, część administracyjno-socjalna, sala zajęć przeznaczona do edukacji dzieci i młodzieży. Szacowany koszt inwestycji to 1 000 000 zł.

Nieoficjalnymi zwycięzcami wśród zadań małych są projekty numer: 3, 4, 5, 6, 9, 17, 18, 21, 39 i 40. I tak, projekt nr 3 dotyczy „Budowy ścieżki spacerowej nad jeziorem Zatorze”, która będzie miała około 400 metrów długości i 125 centymetrów szerokości. Koszt zadania to 99 000 zł. Dwa kolejne projekty dotyczą Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy Zespole Szkół im. M. Kopernika. Pierwszy projekt przewiduje doposażenie Centrum w sprzęt sportowy za 99 999 zł, a drugi oświetlenie za 99 999 zł. W głosowaniu zwyciężył też projekt „E-Sportowe Mistrzostwa Polski, w ramach którego w Koninie mają zostać zorganizowane Mistrzostwa Polski szkół w e-sporcie. Koszt tego zadania oszacowano na 35 000 zł.

Najprawdopodobniej zrealizowany zostanie również projekt nr 9 - „Ratujmy wróble”, który przewiduje nasadzenie dużych grup, urozmaiconych gatunkowo krzewów i drzew o gęstych koronach, łączki z krzaczastymi roślinami owocującymi ziarnami, ustawienie konstrukcji umożliwiających bezpieczne gniazdowanie. Projekt za 99 999 zł będzie realizowany na osiedlach: Przydziałki, Niesłusz, Glinka, Morzysław. Wśród zwycięskich małych projektów znalazły się również dwa związane ze zwierzętami. Pierwszy to nr 17 „Opieka nad kotami wolno żyjącymi na terenie Konina”. Dotyczy on kastracji i sterylizacji kotów wolno żyjących, a także leczenie, szczepienie i ich czipowanie. Ponadto zakup karmy dla bezdomnych kotów. Koszt projektu to 99 000 zł. Drugi projekt to nr 18 „Bezpłatne czipowanie i kastracja psów dla mieszkańców Konina”, szacowany również 99 000 zł.

Ponadto nieoficjalnie w głosowaniu zwyciężyły trzy projekty związane z Miejską Biblioteką Publiczną w Koninie. Wniosek nr 6 „Czytamy z filiami – nowe książki dla bibliotek osiedlowych” - 99 999,99 zł, nr 39 „Z książką po drodze” - 99 999 zł oraz nr 40 „Konin lubi książki” - 99 999 zł. W ramach tego ostatniego, zrealizowanych ma zostać co najmniej 7 wydarzeń literackich. Zakupione zostaną również książki i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych Wypożyczalnia Zbiorów Audiowizualnych.

Oficjalne wyniki KBO 2022 będą znane w ciągu 14 najbliższych dni.

 

fot. facebook/Konin. Tu płynie energia

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole