LM.plWiadomościOd września w każdej szkole ma być pedagog specjalny. Brakuje chętnych

Od września w każdej szkole ma być pedagog specjalny. Brakuje chętnych

Dodano: , Żródło: LM.pl
Od września w każdej szkole ma być pedagog specjalny. Brakuje chętnych
Oświata

Pedagog specjalny – to nowe stanowisko, które od września powstanie w każdej szkole. – Będziemy mieć ogromne problemy z wypełnieniem zapisów Karty Nauczyciela – przyznała w piątek Małgorzata Hopen, kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Koninie.

Podczas piątkowej sesji konińscy radni decydowali o pensum pedagogów specjalnych. To nowe stanowisko, które ma powstać w każdej szkole od 1 września. Mają wspierać w edukacji i rozwoju uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. A tych, jak mówiła Małgorzata Hopen, kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Koninie, w konińskich szkołach nie brakuje. – Wymagają szerszego spojrzenia pod kątem niepełnosprawności intelektualnej.

Radni ustalili, że pensum pedagogów specjalnych ma wynosić maksymalne dopuszczalne 22 godziny. Co nie oznacza, że już od początku września w każdej placówce będzie pedagog specjalny pracujący w takim wymiarze. Brakuje bowiem specjalistów na rynku. – Będziemy mieć ogromne problemy z wypełnieniem zapisów Karty Nauczyciela – przyznała Małgorzata Hopen.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole