LM.plWiadomościPoseł z Konina zastąpi Jarosława Kaczyńskiego. Prezes zrezygnował

Poseł z Konina zastąpi Jarosława Kaczyńskiego. Prezes zrezygnował

Dodano: , Żródło: LM.pl
Poseł z Konina zastąpi Jarosława Kaczyńskiego. Prezes zrezygnował
Rząd

Zbigniew Hoffmann, poseł PiS z okręgu konińskiego, zostanie ministrem w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Ma zastąpić Jarosława Kaczyńskiego w nadzorze nad Komitetem ds. bezpieczeństwa.

Jarosław Kaczyński złożył rezygnację i nie będzie już pełnił funkcji wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego. Jak sam ogłosił, w jego miejsce powołany ma zostać Zbigniew Hoffmann. To poseł PiS z okręgu konińskiego, obecnie sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Hoffmann wicepremierem nie zostanie, ale ma zastąpić Kaczyńskiego w zadaniach związanych z nadzorem Komitetu ds. bezpieczeństwa.

Zbigniew Hoffmann posłem po raz pierwszy został w 2019 r. Startował wtedy w okręgu konińskim, choć z Koninem związany nie jest – przez lata tworzył struktury Porozumienia Centrum, a następnie Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu. W latach 2006 – 2007 był wojewodą w województwie kujawsko-pomorskim, w latach 2014 – 2015 radnym wojewódzkim, a w latach 2015 – 2019 wojewodą wielkopolskim.

W wyborach parlamentarnych w 2019 r. otrzymał pierwsze miejsce na liście PiS w okręgu konińskim. Zagłosowało wtedy na niego 42 859 osób. Rok później został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jest również członkiem Rady Doradców Politycznych premiera.

To już kolejny minister w rządzie Zjednoczonej Prawicy związany z Wschodnią Wielkopolską. Wiceministrem jest również inny poseł PiS z okręgu konińskiego – Ryszard Bartosik. Pochodzący z Turku Waldemar Buda został natomiast niedawno Ministrem Rozwoju i Technologii.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole