LM.plWiadomościTo już trzeci przetarg na stadion. Czy tym razem uda się wyłonić wykonawcę?

To już trzeci przetarg na stadion. Czy tym razem uda się wyłonić wykonawcę?

Dodano: , Żródło: LM.pl
To już trzeci przetarg na stadion. Czy tym razem uda się wyłonić wykonawcę?
Stadion

Do 29 czerwca zainteresowani przedsiębiorcy mogą składać swoje oferty na przebudowę stadionu przy ul. Dmowskiego. W dwóch pierwszych przetargach nie udało się wyłonić wykonawcy.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie ogłosił trzeci już przetarg na przebudowę stadionu im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie. Zainteresowani przedsiębiorcy swoje oferty mogą składać do 29 czerwca. Najpóźniej miesiąc później MOSiR ma rozstrzygnąć przetarg.

To już trzeci raz, gdy miejska instytucja próbuje znaleźć wykonawcę na przebudowę stadionu. Pierwszy przetarg ogłoszony został w lutym, ale dwie złożone oferty przekraczały założenia budżetowe MOSiR-u. Drugi przetarg został unieważniony z powodów formalnych. Od tej decyzji odwołali się oferenci, ale KIO przyznała rację miastu. Dopiero po uprawomocnieniu się tego postanowienia MOSiR mógł ogłosić trzeci przetarg.

W międzyczasie jeszcze konińscy radni zgodzili się dołożyć dodatkowe pieniądze na inwestycję. Władze Konina pozyskały co prawda dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale inflacja sprawiła, że pierwotny budżet ok. dziesięciu milionów złotych okazał się zbyt mały.

Nawet jeżeli trzeci przetarg wyłoni w końcu wykonawcę, można spodziewać się, że przebudowy stadionu nie uda się dokończyć w tym roku. Wybrana firma będzie miała bowiem jedenaście miesięcy na wykonanie robót. W najdłuższym wariancie nowy stadion oddany zostałby do użytku w czerwcu 2023 r.

W ramach przebudowy powstaną trzy boiska (w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią), dwie trybuny na ponad 900 miejsc oraz oświetlenie. Na terenie stadionu mają zostać również zagospodarowane miejsca parkingowe (więcej o tym, jak będzie wyglądał nowy stadion pisaliśmy TUTAJ).

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole