LM.plWiadomościW Golinie i Węglewie wybudują pięć bezpiecznych przejść dla pieszych

W Golinie i Węglewie wybudują pięć bezpiecznych przejść dla pieszych

Dodano: , Żródło: LM.pl
W Golinie i Węglewie wybudują pięć bezpiecznych przejść dla pieszych

Golińscy radni jednogłośnie zdecydowali o zmianach w budżecie, które pozwolą rozpocząć budowę w gminie pięciu bezpiecznych przejść dla pieszych.

Zgodnie z informacją przedstawioną przez skarbnika gminy Golina, konieczne było przesunięcie wydatków majątkowych do bieżących. I tak, po zmianach wydatki bieżące zostały zwiększone o ok. 696 326 zł do kwoty 53 911 464 zł. Natomiast wydatki majątkowe zmniejszono o 96 000 zł do kwoty 8 426 921 zł. Zmiany były potrzebne między innymi po to, żeby po rozstrzygnięciu przetargu móc podpisać umowę z wykonawcą robót i rozpocząć realizację zadania „Budowa i modernizacja przejść dla pieszych na terenie gminy Golina”.

- Zmiany mogły być wprowadzone zarządzeniem burmistrza. W związku z tym, że burmistrza nie ma (przebywa w szpitalu – od red.) to decyzję musi podjąć Rada Miejska – mówiła Janina Adamczewska, skarbnik Goliny.

Chodzi o budowę pięciu bezpiecznych przejść dla pieszych. Trzy powstaną w Golinie. Jedno na skrzyżowaniu ul. Okólnej i Kopernika, drugie na skrzyżowaniu ul. Strażackiej i Nowej, a trzecie na ul. Okólnej. Natomiast dwa (na ul. Chełmońskiego i na ul. Jana III Sobieskiego) powstaną w Węglewie. Zgodnie z informacją przedstawioną podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Golinie, przez wiceburmistrza Annę Górzną, przejścia mają zostać doświetlone, zamontowane zostaną aktywne znaki i progi zwalniające.

Za przyjęciem zmian w budżecie zagłosowało 15 radnych.

W Golinie i Węglewie wybudują pięć bezpiecznych przejść dla pieszych
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole