WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Spektakl „anTYnomie” Teatru Tańca CODA w KDK

Dodano: 21.03.2018 10:47
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 15 kwietnia, godz. 17.00

Wstęp na zaproszenia

Koniński Dom Kultury i Teatr Tańca CODA zapraszają 15 kwietnia na spektakl ,,anTYnomie’’.

Teatr Tańca CODA powstał we wrześniu 2016 roku w Konińskim Domu Kultury. To pierwsza taka inicjatywa w Koninie. Teatr zrzesza doświadczonych tancerzy, w tym instruktorów tańca. Grupę prowadzi Marta Konopacka, instruktorka tańca, pedagog, absolwentka PWSZ w Koninie i UAM w Poznaniu. Głównym kierunkiem rozwoju Teatru Tańca CODA jest taniec współczesny. Dodatkowo uczestnicy doskonalą technikę tańca jazzowego. Ich debiut na Festiwalu Teatrów Tańca ,,Poruszenia’’ w 2016 roku w Krapkowicach przyniósł duży sukces – tancerze zdobyli drugą nagrodę.

Teraz Teatr Tańca CODA przygotował spektakl zatytułowany ,,anTYnomie’’, który zaprezentuje w Konińskim Domu Kultury 15 kwietnia. Tematem przewodnim są rozważania na temat współczesnego pojęcia harmonii, opierającej się na zadziwiającej symbiozie przeciwieństw.

Kontrastowe wartości współistnieją ze sobą - zarówno w świecie nas otaczającym, jak i również w nas samych. Żaden człowiek nie jest przecież tylko dobry i nic nie jest wyłącznie czarno-białe. Piękno istnieje dzięki brzydocie, a dobro widocznie jest w zestawieniu ze złem - przy czym granice między tymi skrajnościami bardzo często się zacierają.

Jak powiedział Oskar Wilde: ,,wszyscy żyjemy na tym świecie, po którym ręka w rękę kroczą: Dobro i Zło; Grzech i Niewinność. Zamknąć oczy na jedną jego połowę, by żyć w spokoju i bezpieczeństwie - to jakbyśmy chcieli dla większej pewności wędrować z zamkniętymi oczami wśród urwisk i przepaści".

- Zamierzeniem spektaklu jest skonfrontowanie nadmiaru z niedoborem, aktywności z biernością, umysłowości z cielesnością a światła z mrokiem – mówi Marta Konopacka. - Dodatkowo pragniemy odpowiedzieć na pytania: jak postrzegana jest inność? Czy ,,inny" znaczy tyle samo co ,,obcy"?

Premiera spektaklu ,,anTYnomie’’ Teatru Tańca CODA 15 kwietnia (niedziela) o godz. 17.00 w Konińskim Domu Kultury. Na spektakl obowiązują zaproszenia, które będzie można odbierać w Impresariacie KDK od poniedziałku, 26 marca.

Choreografia:
Marta Konopacka, tancerze Teatru Tańca CODA,
Julia Korbańska (neoklasyka), Dawid Pieróg (choreografia TABU)
 

Reżyseria świateł: Dariusz Intrys, Piotr Głowacki
Film, fotografie: Marcin Oliński, Zdzisław Siwik
Multimedia, dźwięk: Ryszard Wojdak, Krzysztof Jurczak, Krzysztof Wojnarowski
Przekład tekstu Belindy Subraman: Ireneusz Ryś
Plakat: Katarzyna Mijakowska, Zdzisław Siwik
Kostiumy: Teresa Krupa
Stylizacja fryzur: Anna Walczak
 

Wystąpią:
Tancerze Teatru Tańca CODA: Ada Truszkowska, Aleksandra Fydryszewska, Agnieszka Łapaj, Anna Torzecka Julia Jaskot, Julia Kaźmierczak, Estera Wolska, Szymon Ludwin, Nikola Włodarczyk, Weronika Skórzewska, Marta Konopacka, Katarzyna Wlazły.

Muzycy: Mirosław Grzanka, Krystian Panfil, Mariusz Sztuba.

UWAGA: Podczas spektaklu wykorzystane będą światła efektowe (stroboskop).

  • Spektakl ,,anTYnomie’’ Teatru Tańca CODA w KDK

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO