WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Festiwal Kultury "W stronę tradycji" - kapele, zespoły, kiermasz rękodzieła, tradycyjne potrawy

Dodano: 11.06.2018 13:49

Gdzie: amfiteatr w Kramsku

Kiedy: 17 czerwca, g. 14.00

wstęp wolny

CKiS w Koninie oraz Gmina Kramsk zapraszają 17 czerwca o g. 14.00 na Festiwal Kultury „W stronę tradycji”. Amfiteatr w Kramsku wypełnią wydarzenia muzyczne, plastyczne i taneczne adresowane do dzieci i dorosłych.

Będzie można posłuchać m.in. kapel ludowych, skosztować tradycyjnych potraw, odwiedzić kiermasz sztuki ludowej i wziąć udział  w zabawie tanecznej „Oj, dana, dana…”. Na widzów czekają także otwarte warsztaty: sypania wzorów piaskiem, garncarskie, wikliniarskie, rzeźbiarskie oraz edukacyjna akcja plastyczna dla najmłodszych.

Festiwal zainauguruje polonez w wykonaniu stu mieszkańców gminy Kramsk. Tym uroczystym tańcem integrującym lokalną społeczność upamiętnimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W części konkursowej festiwalu na scenie zobaczymy: kapele ludowe, solistów śpiewaków, instrumentalistów, ludowe zespoły taneczne i śpiewacze.

Dla miłośników rękodzieła przewidziano kiermasz sztuki ludowej, na którym swoje prace zaprezentują regionalni artyści - laureaci przeglądów o charakterze ludowym. Wśród twórców będą m.in. Marianna Dobrowolska (haft), Piotr Staszak (rzeźbiarz), Alina Jabłońska (haft, rękodzieło artystyczne), Marianna Iwińska (rzeźbiarka), Janusz Wiśniewski (wikliniarz), Józef Dzieciątkowski (garncarz), Katarzyna Kołakowska-Frontczak (wyroby szydełkowe, rzeźba) Zofia Sobieraj, Jadwiga Piekarska, Julia Kuczmańska-Benec (twórczynie ludowe z Kramska).

Integralną częścią Festiwalu jest wystawa prac zgłoszonych na konkurs „Tradycje w twórczości plastycznej”. Prace mają zarówno charakter ludowy, jak i stylizowany. Uczestnicy dostarczają: pisanki, pająki, lalki, obrazy malowane na szkle, kwiaty z bibuły, haftowane obrusy i serwety, rzeźby. W trakcie Festiwalu będzie je można obejrzeć w świetlicy katechetycznej obok amfiteatru w Kramsku, natomiast od 22 czerwca do 20 lipca – w CKiS w Koninie (Okólna 47a).

Na zakończenie Festiwalu przewidziano potańcówkę „Oj dana, dana…”. Będzie to zabawa taneczna oparta na muzyce tradycyjnej, granej na żywo z zabawami i nauką tańca. Prowadzenie i koordynacja zabawy: Anna i Krzysztof Respondek, Anna Maria Gałczyńska – instruktorzy ds. dziedzictwa niematerialnego z Kalisza.

Na wydarzenie zapraszają: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Wójt Gminy Kramsk, Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku.
Współfinansowanie: Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Festiwal to ostatnia odsłona projektu „LUDOWE MECYJE II – edukacja, animacja, warsztat” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  • Festiwal Kultury "W stronę tradycji" - kapele, zespoły, kiermasz rękodzieła, tradycyjne potrawy
  • Festiwal Kultury "W stronę tradycji" - kapele, zespoły, kiermasz rękodzieła, tradycyjne potrawy

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:festiwal,   tradycja,   rękodzieło,   twórcy,   warsztaty

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Cóż można spodziewać się więcej po władzach Kramska jak nie przegląd orkiestr dętych lub starych kwok to kapele i rękodzieła a późnej marudzić ze mała frekwencja żal.pl
Dodano: 16.06.2018 11:54    Przez: ~Main mm
Zgadzam sie w 100% I musimy wybrac wlodarza aby cos w tym I innym temacie zrobi. Wysiljmy tych juz na odpoczynek.
Dodano: 17.06.2018 12:43    Przez: ~Bledne kolo
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO