WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Noc Kultury: Zawiałow, L.STADT, Yoachim, Wigry 3, Janka Pl

Dodano: 31.08.2018 09:58

Gdzie: CKiS - DK Oskard

Kiedy: 14 i 15 września

14.09 Noc Kultury Festiwal

Koncertowy wieczór rozpocznie Daria Zawiałow - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, która przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Zadebiutowała w Opolu „Malinowym chruśniakiem”, zdobywając Nagrodę im. Anny Jantar – Opolską Karolinkę. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. Pierwsza płyta „A Kysz!” (2017 r.) okazała się dużym sukcesem – promujące go single zdobyły szczyty list przebojów, a teledyski osiągnęły wielomilionowe liczby wyświetleń. Otrzymała 5 nominacji do nagrody „Fryderyk 2018” (wgrana w dwóch kategoriach). Koncerty Darii są bardzo żywiołowe, pełne rockowej energii i świeżego brzmienia. Koncert zaplanowano na g. 20.00 (sala widowiskowa).

Natomiast o g. 21:30 (sala klubowa) będzie rozbrzmiewać muzyka Yoachima - jednego z najbardziej interesujących wokalistów i kompozytorów obecnych na polskiej scenie w ostatnich latach. Artysta tworzy muzykę elektroniczną, łączącą popową chwytliwość z niemal soulową intymnością. Zyskuje przy tym efekt pozbawiony banału i wtórności. Choć wciąż określany mianem wschodzącego talentu, jest jednocześnie artystą niesamowicie świadomym obranej drogi i konsekwentnie nią podążającym. Hipnotyzująca przestrzeń, w której można utonąć to największy atut twórczości Yoachima, która od chwili debiutu przyciąga kolejnych słuchaczy.

Wieczór zakończy kolektyw Wigry3 grający muzykę elektroniczną na płytach winylowych. Ta  pochodząca z Konina grupa znajomych systematycznie śledzi nowości w nurcie elektro i wykorzystuje w swoim repertuarze. Ich pasja do muzyki oraz różne charaktery znajdują odbicie w proponowanej słuchaczom mieszance dźwiękowej. Jest to swoista podróż przez gatunki, historię i wielowątkowość muzyki serwowanej z czarnych krążków. Start g. 23.00 (sala klubowa).

15.09 Noc Kultury Festiwal

Koncertowy wieczór o g. 20.00 (sala widowiskowa) zagra łódzki kwartet L.STADT, który po czterech latach powraca z nowym albumem „L.Story”, czyli ośmioma utworami do tekstów Konrada Dworakowskiego, aktora, reżysera i scenografa teatralnego. To pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta. Jest zaskakująca i różnorodna. „Powstawała w trudnym dla mnie momencie. Na moich oczach gasła najbliższa mi osoba i odbicie tego czasu znajdowałem w tekstach Konrada” - mówi lider Łukasz Lach. Zespół łączy alternatywny rock z elementami surf rocka, country i psychodelii. Grał na światowych festiwalach m.in. Culture Collide w Los Angeles, Indie Week w Toronto, OFF Festival w Katowicach czy Afisza Piknik w Moskwie.

O g. 21:30 w sali klubowej zagości JANKA PL, czyli projekt, który narodził się z muzycznej przyjaźni między jednymi z oryginalniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej. Duet tworzą Daniel Drumz i Hatti Vatti, których łączy między innymi miłość do brytyjskiej muzyki basowej, dubu oraz fascynacja latami 90. JANKA grając na żywo, wykorzystuje analogowy sprzęt – syntezatory, samplery i automaty perkusyjne. Lubi zaskakiwać. Każdy występ grupy to nowe pomysły i rozwiązania. Zawsze pozostawiają dużo miejsca na improwizację, ale jedno jest pewne – ciężko podczas koncertu ustać w miejscu.

Również w sobotę o g. 23.00 ruszy dj set Wigry3.

  • Noc Kultury: Zawiałow, L.STADT, Yoachim, Wigry 3, Janka Pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:muzyka,   koncerty,   noc kultury

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO