WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Thriller polityczny pod tytułem "Harib” i spotkanie z autorem

Dodano: 12.03.2019 13:39

Gdzie: Słupca, sala MDK

Kiedy: 20 marca, godz. 18.00

Wstęp wolny 

Zdzisław Aleksander Raczyński, politolog, dziennikarz, dyplomata (w stopniu ambasadora tytularnego) i analityk specjalizujący się w problematyce rosyjskiej oraz krajów Maghrebu. Ambasador RP w Tunezji (2004–2007) i Armenii (2010-2014).

Ukończył liceum w Siemiatyczach. Studiował dziennikarstwo i politologię na Uniwersytecie Warszawskiego. Odbył również studia poświęcone Afryce Północnej w Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych oraz w amerykańsko-niemieckim College of International and Security Studies. W latach 1990–1997 pracował jako korespondent Polskiej Agencji Prasowe w Moskwie. Współpracował z polską prasą, radiem i telewizją, publikując w „Polityce”, „Przeglądzie”, „Dzienniku Związkowym” (Chicago), „Megapolis”.

W latach 1997–2001 pełnił funkcję doradcy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Od maja 2001 pracuje w służbie dyplomatycznej: najpierw jako dyrektor Departamentu Europy Wschodniej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a następnie wicedyrektor Departamentu Europy do spraw Europy Wschodniej i Azji Centralnej. W latach 2004–2007 pełnił funkcję ambasadora RP w Tunezji, a w latach 2010-2014 – ambasadora RP w Armenii. Po powrocie do kraju pracował w Departamencie Strategii i Planowania Polityki Zagranicznej MSZ, w latach 2015-2016 był zastępcą dyrektora Departamentu Wschodniego. Jest przewodniczącym Komisji Zakładowej związków zawodowych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP.

Jest autorem kilkuset publikacji na temat Europy Wschodniej, Rosji, Kaukazu, Azji Centralnej oraz świata arabskiego i polityki międzynarodowej, a także powieści. W W 2018 wydał thriller polityczny pod tytułem "Harib”. 

  • Thriller polityczny pod tytułem "Harib” i spotkanie z autorem

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:spotkanie autorskie,   Harib,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO