WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

VOICES OF THE COSMOS - koncert audiowizualny

Dodano: 14.03.2019 13:21

Gdzie: Galeria CKiS Wieża Ciśnień

Kiedy: 5 kwietnia, g. 19.00

Wstęp wolny

VOICES OF THE COSMOS to projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (muzyka znanego z grup HATI, Kapital i Innercity Ensemble, solo występującego jako X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (szefa wydawnictwa muzycznego Beast Of Prey, solo występującego jako ELECTRIC URANUS) oraz astronoma Sebastiana Soberskiego, kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu. Obaj członkowie projektu odpowiedzialni za sferę dźwiękową posiadają ogromne doświadczenie w dziedzinie muzyki elektroakustycznej.

 

Twórcy wykorzystują oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów (pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna), nagrania archiwalne z misji kosmicznych i sygnały z przestrzeni kosmicznej.

Ścieżki instrumentalne wkomponowane w rytmy i tony dźwięków kosmosu są bogate sonorystycznie i stworzone przy użyciu instrumentów elektronicznych zarówno cyfrowych, jak i analogowych oraz rozmaitych obiektów akustycznych.

Albumy „Voices of the Cosmos” (2011) i „Voices of the Cosmos II” (2013) zostały entuzjastycznie odebrane przez słuchaczy i zebrały bardzo dobre recenzje. Inicjatywa uzyskała także uznanie i poparcie w środowisku naukowym (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Polskie Towarzystwo Astronomiczne).
Projekt VOICES OF THE COSMOS prezentowany był w placówkach naukowych i na festiwalach muzycznych w postaci koncertów audiowizualnych, także w wersji rozbudowanej o wykłady z zakresu astronomii i obserwacje nieba. W styczniu 2019 r. ukazał się najnowszy album projektu – „Voices of the Cosmos III”, który artyści zaprezentują premierowo w Koninie.
http://www.voicesofthecosmos.pl
https://voicesofthecosmos.bandcamp.com

Koncert audiowizualny VOICES OF THE COSMOS odbędzie się w ramach II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej – Głosy i odgłosy w kulturze współczesnej (miejsce konferencji: PWSZ w Koninie).

Rafał Iwański – artysta dźwięku i perkusjonista. Absolwent etnologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Solo występuje pod pseudonimem X-NAVI:ET. Współzałożyciel i muzyk grupy HATI, kolektywu INNERCITY ENSEMBLE, duetu KAPITAL i kwintetu ALAMEDA 5. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Kurator międzynarodowego CoCArt Music Festival organizowanego od 2008 w toruńskim CSW oraz dyrektor artystyczny Festiwalu Muzykofilia.

Wojciech Zięba występuje jako ELECTRIC URANUS. Założyciel wydawnictwa muzycznego Beast Of Prey, od kilkunastu lat promującego i wspierającego muzykę elektroniczną, postindustrialną i eksperymentalną tworzoną przez artystów z całego świata. Zajmuje się budową instrumentów akustycznych, prowadząc pracownię Industrial Sounds. Współwydawca i redaktor pisma muzycznego HARD ART.

Sebastian Soberski – kierownik Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu oraz radioobserwator w Katedrze Radioastronomii przy Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się badaniem pozostałości po wybuchach supernowych oraz rozkładem pola magnetycznego w Galaktyce. Organizator oraz współorganizator sześciu wypraw astronomicznych w pas całkowitego zaćmienia Słońca.

  • VOICES OF THE COSMOS - koncert audiowizualny

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:muzyka,   koncert,   galeria,   dźwięki,   Wieża Ciśnień

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO