WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Warta Sztuki - kulturalny piknik na bulwarze

Dodano: 8.07.2019 09:15
Źródło: LM.pl

Gdzie: Bulwar Nadwarciański w Koninie

Kiedy: sobota, 13 lipca, godz: 12.00 - 20.00

wstęp wolny

Warta Sztuki, czyli wyjątkowy projekt dwóch poznanianek zawita do Konina! Zapraszamy 13 lipca od 12.00 do 20.00 na koniński bulwar na piknik w Mobilnym Centrum Kultury.

Warta Sztuki to kulturalny spływ wielkopolskim odcinkiem rzeki. Dwie poznanianki chcą przyjrzeć się zmieniającym krajobrazom, zebrać dźwięki, widoki, poznać ludzi i historie związane z Wartą. Kajakiem pokonają prawie 370 kilometrów. 13 lipca projekt zawita do Konina. Na konińskim bulwarze odbędzie się piknik w Mobilnym Centrum Kultury.

- Wspólnie wykonamy wodne pocztówki, damy się porwać z nurtem muzycznych opowieści, zanurkujemy w nadwarciańską zieleń, a także przyjmiemy perspektywę ryb i sprawdzimy, jakie gwiazdy odbijają się w powierzchni wody – zachęcają organizatorki spotkania. - Przez cały dzień (od 12.00 do 20.00) zapraszamy do naszej przestrzeni piknikowej, będzie wystawa, wodna biblioteka mobilna, rozmowy okołorzeczne i po prostu pełen relaks na łonie natury. Zapraszamy osoby w każdym wieku. Oczywiście wszystkie wydarzenia są darmowe.

Szczegółowy program

12.00 – 14.00
KONCERTOWE ŚNIADANIE WIOŚLARZY, czyli wspólny posiłek nad brzegiem rzeki z muzyczną opowieścią Parparuszy Wędrownej Wytwórni Zdarzeń (Katarzyny Jackowskiej-Enemuo i Iwony Sojki)
Opowieści rzeczne i nadrzeczne, wodne i podwodne - z różnych stron świata i serca. I muzyka - płynąca jak woda, śniadaniowa, trawiasta, pachnąca tatarakiem pobrzmiewająca tradycjami polskimi i nie tylko. Do słuchania i tańczenia. Dla dużych i małych. Zachęcamy do przynoszenia własnego jedzenia, którym wszyscy będziemy mogli się podzielić.

14.30 – 16.00

TEMAT RZEKA, czyli warsztaty z poznania Warty różnymi zmysłami i wspólne tkanie symbolicznej mapy rzeki, opartej o kolory i faktury zaczerpnięte z opowieści na temat Warty, a także elementy ecoprintingu

17.00 – 18.00
Konin, miasto nad Wartą czyli opowieść Andrzeja Łąckiego o relacji miasta z rzeką

18.00 – 20.00
NA FALI, czyli warsztaty plastyczne z możliwością wykonania niepowtarzalnej wodnej pocztówki oraz unikatowej przypinki.

Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.  • Warta Sztuki - kulturalny piknik na bulwarze

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO