WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Noc Kultury 2019: ANDRZEJ DRAGAN "7 filmów, po których robi się nie/dobrze"

Dodano: 21.08.2019 15:40

Gdzie: Galeria CKiS Wieża Ciśnień

Kiedy: wernisaż 13 września, g. 18.00

Wstęp wolny

Andrzej Dragan fotografuje od 2003 roku. Wypracował własną technikę cyfrowej obróbki fotograficznej, którą nazywa „retuszem światłem”. Obróbka polega na stosowaniu, manipulacji kolorem i filtrowania tonalnego, kombinacji charakterystycznego oświetlenia modela oraz ręcznej edycji zdjęcia przy użyciu zestawu specjalnych pędzli, sztucznie korygujących oryginalne oświetlenie. Od roku 2013 Andrzej Dragan tworzy także krótkometrażowe filmy artystyczne, inspirowane teoriami fizycznymi.

Filmy, podobnie jak wcześniej fotografie, charakteryzuje specyficzny rodzaj autorskiego stempla, wieloznaczność, wyszukana symbolika oraz mnogość interpretacyjna. Można powiedzieć, że stanowią niekiedy rodzaj wstęgi Möbiusa (w postaci stylizowanej na symbol recyklingu), historii bez początku i końca, które łączy bardzo indywidualne przedstawienie rzeczywistości i postaci z osobistego uniwersum twórczego.

Faktury, emocje i klimat filmów Andrzeja Dragana łączy też niestereotypowe podejście do „brzydoty”, pokazując tym samym, że piękno jest pojęciem dryfującym. Jak sam autor zaznacza, każdy szczegół tych filmów jest ważny.

Na wystawie zostanie pokazanych 6 filmów krótkometrażowych, które powstały w latach 2013-2018 oraz teledysk do nagrania „Satanist” grupy Behemoth zrealizowany w 2015 roku, o którym Andrzej Dragan mówi: „Ten obraz przedstawia wyobcowanie i ostateczne odrzucenie przewrażliwionej osoby przez anonimowe miasto”.

Dr hab. Andrzej Dragan – autor 44 prac z zakresu optyki kwantowej, relatywistycznej teorii informacji kwantowej, teorii względności oraz kwantowej teorii pola w zakrzywionych czasoprzestrzeniach. Związany z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, tam zdobywał kolejne tytuły naukowe – magistra, doktora oraz doktora habilitowanego (2015). Obecnie w Instytucie Fizyki Teoretycznej UW prowadzi swoją grupę badawczą zajmującą się relatywistycznymi aspektami zjawisk kwantowych. Wcześniej pracował w Imperial College London i University of Nottingham. Jest też profesorem wizytującym National University of Singapore. Andrzej Dragan to postać złożona, typ niepokorny. Naukowiec i artysta w jednym, łączy cięty humor i lekkość przekazu. Nigdy nie pił kawy.

  • Noc Kultury 2019: ANDRZEJ DRAGAN "7 filmów, po których robi się nie/dobrze"
  • Noc Kultury 2019: ANDRZEJ DRAGAN "7 filmów, po których robi się nie/dobrze"
  • Noc Kultury 2019: ANDRZEJ DRAGAN "7 filmów, po których robi się nie/dobrze"

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wystawa,   filmy,   wernisaż,   Andrzej Dragan,   noc kultury,   sztuka,   Wieża Ciśnień,   galeria

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO