WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka
KORONAWIRUS:

12 potwierdzonych przypadków w Koninie (4) i powiecie konińskim (8). 4 zgony

XII Tryptyk Zaduszkowy „Nie wszystek umrę…” 8 - 10 listopada

Dodano: 31.10.2019 10:26

XII Tryptyk Zaduszkowy „ Nie wszystek umrę…”, który w tym roku przypada w dniach 8 – 10 listopada 2019 roku.

Intencją tego projektu, który na stałe wpisał się do kalendarza imprez Konina, jest integracja społeczności konińskiej w czasie pamięci i refleksji o zmarłych. Zamysłem organizatorów, od początku, było pochylenie się nad tematem, który nie ma podziału na światopogląd, opcje polityczne, czy religię! Śmierć bowiem nie „popełnia” takiej klasyfikacji. Stąd idea, aby zaprosić społeczność całego Konina i wspólnie pochylić się nad tematem przemijania, a poprzez wydarzenie artystyczne, przejść tę „cienką czerwoną linię” doczesności! Tryptyk, dla organizatorów, stał się symbolicznym, muzycznym Zniczem, który w tym roku zapłonie 8 listopada w oktawie „Wszystkich Świętych”.

I tak kolejności, wystąpią:

08.11. Piątek – godz. 19.00 – Robert Kanaan

Pierwszy Gość Tryptyku zaduszkowego to znakomity kompozytor, producent, twórca muzyki instrumentalnej, klasycznej i elektronicznej. Skomponował muzykę do kilkudziesięciu sztuk teatralnych, wystawianych w teatrach w Polsce i Europie, Patronem piątkowego wieczoru będzie ks. Jan Kaczkowski, a koncert dedykowany jest konińskim twórcom, pracownikom i animatorom kultury, oraz zmarłym konińskim dziennikarzom.

09.11. Sobota – godz. 19.00 – Zespół „Bester Quartet”

Drugi dzień Tryptyku zaduszkowego wypełni muzyka, która nie ma porównania w świecie dźwięków! Po pierwsze dlatego, że będzie to muzyka klasyczna „widziana oczami zespołu”, po drugie jej uzupełnieniem będą kompozycje autorskie lidera zespołu Jarosława Bestera! Bester Quartet jest swego rodzaju fenomenem na światowym rynku muzycznym. Grupę tworzą czterej wybitni instrumentaliści, wykształceni muzycy klasyczni i jazzowi. Charakterystyczną cechą zespołu jest wykonawstwo muzyki o szerokim przekroju stylistycznym, w którym zasymilowane zostały wybrane elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej oraz dokonania współczesnej kameralistyki. Drugi dzień ofiarowany jest za wszystkich uzależnionych, którzy przeszli na druga stronę…

10.11. Niedziela – godz. 19.00 – Kapela Brodów

Niedzielny wieczór, ostatni dzień Tryptyku, wypełni muzyka w wykonaniu Kapeli Brodów. Kapela Brodów zagra na Tryptyku zaduszkowym polonezy polskie w oryginalnym brzmieniu i wykonaniu. Wybrzmią więc nie tylko skrzypce, ale m.in. cymbały, klawesyn, dudy i zjawiskowy wokal solistki zespołu. Tradycją stało się dedykowanie i ofiarowanie tego koncertu wszystkim tym, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Niedzielny koncert będzie dziękczynieniem za ustanowienie roku 2020 Rokiem św. Jana Pawła II, a z racji bliskości Narodowego Święta Niepodległości także poświęcony będzie wszystkim poległym w walce o niepodległość Polski.

Koncerty odbędą sięo godz. 19.00 w kościele parafii św. Wojciecha w Koninie – Morzysławiu. Wstęp na wszystkie koncerty wolny!

Patronat honorowy nad projektem objęli prezydent Konina oraz biskup Diecezji Włocławskiej. Przedsięwzięcie współfinansują Miasto Konin i parafia św. Wojciecha, przy współpracy KDK. Organizatorami Tryptyku są proboszcz parafii ks. Józef Wysocki, prowadząca tygodnik „Adalbertus” Anna Wysocka i duszpasterz trzeźwości Diecezji Włocławskiej ks. Paweł Śmigiel.

 

  • XII Tryptyk Zaduszkowy „Nie wszystek umrę…” 8  - 10 listopada

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Tryptyk zaduszkowy 2019,   parafia św. Wojciecha,   tryptyk Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Pamiętam początki, jak proboszcz stwarzał tylko problemy i przysłowiowe kłody pod nogi na każdym kroku Ani i ks Pawłowi....
Dodano: 02.11.2019 14:02    Przez: Romek Ress
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO