WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Afrykamera w Kinie Oskard Kameralnie

Festiwal Afrykamera już w styczniu odbędzie się w Kinie Oskard Kameralnie w Koninie. To już XIV edycja wydarzenia w kraju. Konińscy widzowie w ramach replik zobaczą 5 filmów, a najmłodsi wezmą udział w warsztatach.

Dodano: 4.12.2019 10:42
Źródło: DK Oskard

Gdzie: Kino Oskard Kameralnie

Kiedy: 17-19.01.2020

Afrykamera to pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej festiwal prezentujący dorobek kinematografii afrykańskiej. Jego pierwsza odsłona została zorganizowana w 2006 roku wspólnie z Ambasadą Republiki Południowej Afryki. AfryKamera to przede wszystkim Afryka widziana oczami Afrykanów. W mediach dominuje obraz kontynentu prezentowany z perspektywy europejskiej i amerykańskiej, przefiltrowany przez zachodnią mentalność, Festiwal pokazuje Afrykę taką, jakiej doświadczają na co dzień jej mieszkańcy. Celem Festiwalu jest pokazanie osiągnięć filmowych oraz zaprezentowanie najważniejszych afrykańskich twórców. Wbrew stereotypom, Afryka nie jest filmową pustynią – wręcz przeciwnie, wnosi wybitny wkład w światową kinematografię.* 17 stycznia (piątek) 19:00 Umrzesz mając 20 la t , reż. Amjad Abu Alala, Sudan / Egipt / France / Niemcy / Katar / Norwegia 2019, 103 min bilet 10zł KUP .*18 stycznia (sobota)17.30 Liyana, reż. Aaron Kopp, Amanda Kopp, USA / Suazi 2017, 77 min. (lektor Krystyna Czubówna) bilet 10zł KUP i 19.00  8, reż. Harold Hölscher, RPA 2019, 98 min, bilet 10zł KUP. * 19 stycznia (niedziela)16.30 Minga i złamana łyżka, reż. Claye Edou, Kamerun 2017, 80 min. Pokaz dla dzieci 6+ lat (lektor Krystyna Czubówna) bilet 10zł KUP i 18.00 Utracone twarze, reż. Piotr Cieplak, Wielka Brytania 2017, 60 min.bilet 10zł KUP

  • Afrykamera w Kinie Oskard Kameralnie
  • Afrykamera w Kinie Oskard Kameralnie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO