WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Moje pierwsze wyjście do kina

Dodano: 9.10.2020 10:36
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 17 października, godz. 12.00

Bilety: 13 zł

 

Dzielny Wiking Tappi i jego nieodłączny druh - renifer Chichotek, będą bohaterami spotkania dla najmłodszych widzów w Kinie Centrum. Na projekt ,,Moje pierwsze wyjście do kina” zapraszamy w sobotę, 17 października o 12.00.

Realizowane przez Kino Centrum spotkania pod hasłem ,,Moje pierwsze wyjście do kina” to okazja, by pokazać dzieciom kino i wprowadzić maluchy w świat kultury. Rodzice często mają wątpliwości jak ich pociechy będą się zachowywały w kinie, czy dźwięk nie będzie dla nich zbyt głośny, czy nie przestraszą się ciemności. W odpowiedzi na szczególne potrzeby najmłodszych widzów zapraszamy do specjalnie przygotowane seanse filmowe. Zapewniamy, że:

- nie będzie całkowitej ciemności w sali kinowej (światła jedynie przyciemnione)

- dźwięk będzie przyciszony

- duża swoboda (możliwość  poruszania się z dzieckiem po sali, sala nie będzie też całkowicie wypełniona)

- nie będzie obowiązywać całkowita cisza podczas seansu

- przed seansem nie będą wyświetlane reklamy

- zaprezentujemy krótkie filmy, które z pewnością nie zmęczą małych widzów.

Nasz projekt to również okazja, by nauczyć dziecko jak się zachowywać w kinie: kupić bilet, pokazać pani przy wejściu do sali, powiedzieć ,,dzień dobry”. Wszystko po to, aby w przyszłości kino czy teatr nie były dla dzieci miejscami obcymi, ale, by czuły się w nich swobodnie.

W sobotę, 17 października zapraszamy na spotkanie z dzielnym i dobrodusznym Wikingiem Tappi i jego przyjaciółmi. Ich przygody dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, młody widz ma okazję poznać chociażby wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć. Animowane filmy o Wikingu Tappim są adaptacją książek autorstwa Marcina Mortki, które są niezwykle popularne zarówno w Polsce jak i za granicą.

17 października dzieci będą mogły obejrzeć kilka krótkich animacji – w sumie cały blok filmowy będzie trwał około godziny, ale oczywiście będzie można obejrzeć dowolną liczbę filmów. Start o godz. 12.00. Bilety kosztują 13 zł.

Dzieci do 3. roku życia wejdą do kina za darmo. Również opiekun dziecka z niepełnosprawnością (legitymacja) otrzyma bezpłatną wejściówkę.

  • Moje pierwsze wyjście do kina

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO