LM.plImprezyKulturowy Konin: zaprasza Wiktor Zborowski i zespół Shalom

Kulturowy Konin: zaprasza Wiktor Zborowski i zespół Shalom

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kulturowy Konin: zaprasza Wiktor Zborowski i zespół Shalom

Gdzie: konińska synagoga

Kiedy: 11 czerwca 2021  godz. 18.00

Zaproszenia do odbioru w kasie KDK

Synagoga po dziesięciu latach wraca do kulturalnego życia Konina. 11 czerwca, Prezydent Miasta Konina i Koniński Dom Kultury zapraszają w mury synagogi na niesamowite wydarzenie. W ramach projektu Kulturowy Konin fragmenty dzieł Isaaca Singera przeczyta Wiktor Zborowski. Aktorowi towarzyszyć będzie poznański zespół Shalom.

Na wydarzenie obowiązują zaproszenia, które można odbierać w kasie KDK. Osoby, które kupiły bilety na koncert, mogą je wymienić na wejściówki w Konińskim Domu Kultury.  
 
Wiktor Zborowski jest jednym z najbardziej charakterystycznych aktorów polskiej sceny. Jest absolwentem warszawskiej PWST, którą ukończył 1973 r. Po raz pierwszy na ekranie widzowie mogli go zobaczyć w jednym z odcinków ,,Czterdziestolatka" (Karta ze Spitzbergenu, czyli oczarowanie). Wraz z Krzysztofem Majchrzakiem stworzyli tam role przezabawnych inżynierów dowcipnisiów. Jego dar rozśmieszania innych sprawił, że zagrał w wielu wspaniałych polskich komediach. Zachwycił krytykę i widzów doskonałą kreacją Longinusa Podbipięty w polskiej superprodukcji ,,Ogniem i mieczem" (biografia, strona oficjalna artysty)
 
Zespół Shalom powstał w Poznaniu w 2000 roku przy Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Izraelskiej z potrzeby prezentowania kultury żydowskiej mieszkańcom Wielkopolski. Od tamtej pory, dzięki niesłabnącemu zainteresowaniu tematem i olbrzymiemu sukcesowi artystycznemu, grupa koncertuje w całej Polsce. Członkami zespołu są wykształceni i pełni pasji muzycy, którzy z sentymentem i zaangażowaniem podchodzą do muzyki żydowskiej, nadając jej własny, pogodny charakter. Zespół wykonuje instrumentalne i legendarne melodie klezmerskie, które są świetnie znane szerokiej publiczności, lecz tym co wyróżnia zespół spośród innych, jest ponadczasowa i autorska interpretacja starych i nowych żydowskich pieśni, śpiewanych na głosy w języku hebrajskim (opis:kultura.poznan.pl)
 
Kulturowy Konin
Wiktor Zborowski i Shalom
11 czerwca, godz. 18.00
Synagoga w Koninie
Obowiązują zaproszenia 

Kulturowy Konin. Zaprasza Wiktor Zborowski i zespół Shalom
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole