WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

MDK zaprasza - Opowieść nie tylko wigilijna

Opowieść nie tylko wigilijna - transmisja

Dodano: 14.04.2021 10:40

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie 

Widowisko teatralno-muzyczne „Opowieść nie tylko wigilijna”

20 kwietnia 2021 g. 17.30 (premiera) w CKiS „Oskard”

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza na widowisko teatralno-muzyczne „Opowieść nie tylko wigilijna” 20 kwietnia 2021 g. 17.30 (premiera) w CKiS „Oskard” – transmisja na żywo na portalu LM.pl oraz YouTube LM.pl , a także na Facebook’u : LM.pl; MDK Konin; Konin. Tu płynie energia; Epicentrum Kultury oraz Fundacji Podaj Dalej.

 

Co prawda czas świąt Bożego Narodzenia już dawno za nami i pewnie realizacja „Opowieści nie tylko wigilijnej” w kwietniu może wydawać się dziwnym pomysłem, ale czas kiedy pracowaliśmy nad spektaklem był czasem „dziwnym”, niezwyczajnym, pandemicznym. I właśnie z tych „pandemicznych powodów” nie udało się nam pokazać na scenie naszego spektaklu w grudniu. Jednakże pamiętajmy, że jest to opowieść „nie tylko” wigilijna, a przekaz spektaklu jest uniwersalny.

„Opowieść nie tylko wigilijna” to widowisko teatralno-muzyczne inspirowane „Opowieścią wigilijną” Ch. Dickensa. Przedstawienie opowiada historię z życia współczesnych nastolatków. Podobnie jak u Dickensa rzecz dzieje się czasie przedświątecznym. Bohaterką jest dziewczyna, dla której pieniądze i sukces życiowy są najważniejsze. Będąc zamożną potrafi złośliwie wykpiwać słabszych rówieśników. Jej rodzice, zapracowani biznesmeni, nie mają dla niej czasu nawet w święta, co jest powodem jej frustracji i smutku. Bohaterka spędza wigilię w samotności i wtedy… Co wtedy? Jeśli chcecie wiedzieć, co się wtedy wydarzyło – wystarczy 20 kwietnia o godzinie 17.30 odpalić komputer i na portalu LM.pl lub na MDK-owskim Facebooku obejrzeć transmisję spektaklu prosto z nowej sceny w CKiS „Oskard”. Zapraszamy!

 

Scenariusz i reżyseria – Jarosław Sparażyński

Muzyka – Michał Jankowski
Teksty piosenek –  Mariusz Urbaniak

Aranżacja – Robert Goździewicz

Przygotowanie wokalistów – Sylwia Dziardziel

Kostiumy scenografia i multimedia – Krystyna Rubaszek, Marta Kornalska

Światło – Krzysztof Kaczmarek

Realizacja dźwięku – Mateusz Górski

Realizacja transmisji – Tristan Tomczak

Inspicjenci – Krystyna Rubaszek, Olga Marcinkowska, Tomasz Buszkiewicz

Występują: Wiktoria Krakowska, Mikołaj Kurtas, Natalia Radke, Wiktoria Wielińska, Agnieszka Zalewska, Klaudia Wagner, Michalina Adamczak, Natalia Wolska, Aleksandra Waszak, Małgorzata Klimaszewska, Florentyna Witkowska, Zofia Kałużna, Jagoda Łasińska (Fundacja „Otwarcie”) oraz w roli rodziców: Małgorzata Zasadzka i Wojciech Kajzer. W spektaklu wykorzystano film zrealizowany przez Pawła Pachulskiego z udziałem podopiecznych i wolontariuszy Fundacji „Podaj Dalej”

  • MDK zaprasza

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:spektakl,   widowisko,   transmisja

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO