WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Teatr przed blokiem. W lipcowe soboty "Otwórz okno na kulturę"

Dodano: 5.07.2021 11:08

Po raz pierwszy w Koninie spektakle teatralne będzie można oglądać, wychodząc przed blok albo wyglądając przez okno. Wszystko za sprawą projektu „Otwórz okno na kulturę”, który odbędzie się 10, 17 i 24 lipca.

W Koninie nie ma instytucjonalnego teatru, dlatego aby ułatwić do niego dostęp wystarczy wyjrzeć przez okno, wyjść przed bloki wejść do teatru. W ramach akcji „Otwórz okno na kulturę” w przestrzeniach miasta, na placach i uliczkach osiedlowych trzy spektakle znanych i cenionych w Polsce oraz na świecie teatrów.

10 lipca Godz. 19.00 „Lament na Placu Konstytucji” OCH-TEATR

Miejsce: Plac na V Osiedlu przy bloku Zakole 6

Babcia, matka i wnuczka mówią o swoich problemach i nadziejach, sprawach, które mogą się zdarzyć każdemu z nas. W spektaklu udział biorą m.in. Maria Seweryn i Barbara Wrzesińska.

17 lipca Godz. 19.00 „Peregrinus” Teatr KTO

Miejsce: Boisko do koszykówki w Starym Koninie pomiędzy ulicami Piłsudskiego, Berylową, Topazową

Inspirowany poezją T. S. Eliota spektakl uliczny pokazuje dzień z życia współczesnego everymana. W efektownej wizualno - choreograficznej formie, z groteskowym przymrużeniem oka, dotkliwie obnaża pułapki współczesnego świata, w które masowo dajemy się łapać, bezrefleksyjnie tracąc linie papilarne naszych dusz.

24 lipca Godz. 18.00 „Cyrk Tarabumba” Teatr Klinika Lalek

Miejsce: Osiedle Zatorze, boisko przy III LO w Koninie

Spektakl jest połączeniem starego, klasycznego cyrku z udziałem zwierząt, ze współczesnymi tendencjami cyrku bez przemocy. Role zwierząt grają lalki / marionety w skali naturalnej (i większe), a role artystów cyrkowych grają aktorzy. Wystarczy odrobina wyobraźni by nikogo nie krzywdzić. Żyrafa Tara potrafi śpiewać i stepować, Lew Leonarrrdo pożera tresera, a Słoń Bumba potrafi grać na trąbonie i latać. Przerażą trochę latające ryby ludojady, ale Strong Man (najsilniejsze czlowiek na świecie) znajdzie wyjście z każdej sytuacji... .

Organizator projektu „Otwórz okno na kulturę”: Miasto Konin.

Współorganizatorzy: Spółdzielnia Mieszkaniowa Zatorze, Konińska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa im. gen. Sikorskiego, Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Koninie, Koniński Dom Kultury, III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Koninie, Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie, Miejski Zakład Komunikacji w Koninie, Przedszkole nr 4 „Biały konik” w Koninie.

  • Teatr przed blokiem. W lipcowe soboty "Otwórz okno na kulturę"

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:otwórz okno na kulturę,   teatr przed blokiem,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO