LM.plImprezyKoncert kolęd Chóru Teatru Wielkiego w Poznaniu

Koncert kolęd Chóru Teatru Wielkiego w Poznaniu

Dodano:
Koncert kolęd Chóru Teatru Wielkiego w Poznaniu
Licheń

Gdzie: bazylika licheńska

Kiedy: niedziela, 16 stycznia, godz. 13.00 (po mszy o 12)

Wstęp wolny

Artyści Chóru Teatru Wielkiego w Poznaniu zawitają do Lichenia!

Po polsku, angielsku, niemiecku, włosku, francusku i po łacinie w najbliższą niedzielę, 16 stycznia 2022 r. w licheńskiej bazylice kolędować będzie Chór Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu w Poznaniu.

Podczas kolejnego koncertu z cyklu świąteczno-noworocznego w Licheniu wystąpi 12 śpiewaków pod dyrekcją Mariusza Otto, wraz z akompaniatorem, pianistą, Mirosławem Gałęskim. Poznański zespół od wielu lat zaliczany jest do najlepszych zespołów chóralnych w Polsce. W wykonaniu artystów, usłyszymy kilkanaście kolęd i pastorałek zarówno po polsku jak i w językach obcych.  Obok kolęd w opracowaniu m. in. J. A. Maklakiewicza pojawią się także utwory poświęcone pamięci poznańskich dyrygentów, Stefana Stuligrosza i Jerzego Kurczewskiego.

Koncert odbędzie się w nawie głównej bazyliki, w niedzielę, 16 stycznia, po mszy o godz. 12.00. Wstęp – wolny.

Wydarzenie będzie transmitowane na www.lichen.pl oraz na stronie Sanktuarium na Facebooku i kanale na YouTube.

Wydarzenie należy do cyklu koncertów świąteczno-noworocznych zaplanowanych przez księży marianów w bazylice. 9 stycznia odbędzie się widowisko słowno-muzyczne „Przy wigilijnym stole”. 23 stycznia usłyszymy kolędy i pastorałki przy akompaniamencie organowym w wykonaniu Chóru bazyliki licheńskiej, a w ostatnią niedzielę stycznia w wyjątkowej licheńskiej szopce odbędą się muzyczne jasełka.

Koncert kolęd Chóru Teatru Wielkiego w Poznaniu
Koncert kolęd Chóru Teatru Wielkiego w Poznaniu
Przeczytaj również:Koncert Alicji Majewskiej
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole