LM.plImprezyTu płynie Jazz- Chojnacki/Miguła

Tu płynie Jazz- Chojnacki/Miguła

Dodano:
Tu płynie Jazz- Chojnacki/Miguła

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 16 października 2021, godz. 18:00

Zaproszenia do odebrania w kasie KDK

Chojnacki/Miguła
Sesja kwartetu Chojnacki/Miguła nie jest li tylko kontemplacyjnym odniesieniem do dzisiejszego, nowoczesnego jazzu, lecz widomych znakiem przemian, jakie wnoszą w synkopowane brzmienia młodzi, polscy muzycy. Wartkie interpretacje ciekawych, autorskich kompozycji oraz jazzowy wigor stawiają album ,,Contemplation” w zaklętym zestawie interesujących płyt ostatnich miesięcy.

,,Contemplations” to projekt dwóch młodych muzyków wrocławskiego środowiska jazzowego: trębacza Jana Chojnackiego oraz pianisty Filipa Miguły. Do autorskiego kwartetu zaprosili kontrabasistę Bartka Chojnackiego oraz perkusistę Dawida Opalińskiego. By nadać brzmieniu mocnych, wibrujących barw zaprosili także gości: Jana Kantnera ( saksofon altowy), Adama Bławickiego ( saksofon tenorowy) oraz perkusjonistę Bartłomieja Pająka.
Inspirując się muzyką świata, nie zastanawiając się nad jej podziałami formalnymi, czerpią z niej i próbują połączyć w coś nowego i świeżego, z czym chcą się identyfikować, nie odcinając się jednak od korzeni jazzu, na którym się wychowali. Doświadczeni w wykonywaniu wszelkiego rodzaju muzyki: od jazzowego mainstreamu, poprzez współczesne jego odmiany, funk, groove, aż do hip hopu i reggae zaproponowali ciekawy- także brzmieniowo – projekt. Źródło: jazz.pl

Tu płynie Jazz- Chojnacki/Miguła
Tu płynie Jazz- Chojnacki/Miguła
Czytaj więcej na temat:
kdk, tu płynie jazz, chojnacki/miguła
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole