LM.plSportAwans Orłów Zagórów, smutek w Babiaku

Awans Orłów Zagórów, smutek w Babiaku

Niższe ligi piłkarskie

Ostatnia kolejka A klasy należała do Baszty Przedecz i Orłów Zagórów. Ci drudzy w meczu o awans zremisowali z Czarnymi Brzeźno, dzięki czemu zagrają w klasie okręgowej.

Mecz w Przedeczy bardzo dobrze ułożył się dla gospodarzy. Po trafieniach Wiktora Zasady z drugiej i Kamila Pokrzywińskiego z dziesiątej minuty było już 2:0. Goście zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, ale gol Kacpra Jędrzejczaka był jedynie honorowy. Z awansu cieszą się także Orły Zagórów, które potrzebowały punktu w Brzeźnie i ten cel udało im się zrealizować. Za to na własne życzenie do B klasy spadł GKS Osiek Wielki, który ostatnio został ukarany walkowerem za mecz z Teleszyną Przykona. W klasyfikacji drużyn z dwunastego miejsca prawdopodobnie zdołałby się utrzymać.