Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportBeniaminek bez szans w Koninie. Ziemba goni liderki klasyfikacji strzelczyń

Beniaminek bez szans w Koninie. Ziemba goni liderki klasyfikacji strzelczyń

Ekstraliga

0:3 przegrał Hydrotruck Radom w starciu z Medykiem POLOmarket Konin. Dwa gole na swoje konto zapisała Patrycja Ziemba. Była to trzecia wygrana medyczek z rzędu.

W sobotę do Konina przyjechał beniaminek Ekstraligi, który w tym sezonie w czterech meczach nie tylko nie wygrał, ale nawet nie strzelił bramki. Nastawienie drużyny z Radomia na mecz z medyczkami najlepiej podsumował sam trener Hydrotruck, który w piątej minucie gry zawołał do swoich podopiecznych: „Sukces, nie straciliśmy jeszcze bramki”. Ten sukces trwał nawet jeszcze kilkadziesiąt minut, ale i tak zespół z Radomia wyjechał z Konina z pustymi rękoma.

Koninianki od początku przeważały. Już w pierwszych minutach przed szansą stanęła Karlīna Miksone, ale piłkę po strzale Łotyszki zatrzymała bramkarka z Radomia. Medyczki próbowały też kilkukrotnie z dystansu, minimalnie chybiając. Za swoją nieskuteczność mogły zostać skarcone, w 31. minucie z dalszej odległości w słupek trafiła bowiem Oliwia Malesa.

W końcu w 39. minucie piłkę w polu karnym dostała Patrycja Ziemba i bez problemu pokonała Oliwię Macałę. Od tego momentu koniniankom grało się już łatwiej. Zaraz po zmianie stron Medyk POLOmarket Konin przeprowadził wzorową kontrę. Piłkę do Ziemby zagrała Anna Gawrońska, a strzelczyni pierwszej bramki trafiła po raz drugi w meczu. A czwarty w sezonie – w ten sposób Ziemba, najlepsza do tej pory strzelczyni Medyka, goni liderkę klasyfikacji Ekstraligi, eks-medyczkę Dominikę Kopińską (siedem trafień w barwach UKS SMS Łódź).

Wynik spotkania w 79. minucie ustaliła Anna Gawrońska, trafiając z rzutu karnego podyktowanego za faul w szesnastce Hydrotruck Radom. Medyk POLOmarket wygrał w ten sposób swój trzeci mecz z rzędu. – Spodziewałem się, że Radom będzie słabszą drużyną, a jednak na to zwycięstwo musieliśmy zapracować. Niby mecz był pod kontrolą, ale przeciwnik fajnie kontrował, raz nas uratował słupek. My tych sytuacji mieliśmy dużo więcej. Szkoda, że ich nie wykorzystaliśmy. Cieszymy się, że mamy trzy punkty. Drużynie należą się gratulacje – mówił po spotkaniu trener Roman Jaszczak.

Dzięki wygranej koninianki powiększyły swój dorobek do dziewięciu punktów i awansowały na szóste miejsce w tabeli, przeskakując Czarnych Sosnowiec. Kolejny mecz za tydzień – Medyk POLOmarket Konin zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Tczew.

Medyk POLOmarket Konin – Hydrotruck Radom 3:0 (39’, 49’ Patrycja Ziemba, 79’ Anna Gawrońska)

Medyk POLOmarket Konin: Oliwia Szymczak – Sashana Campbell, Anastasija Ročāne, Klaudia Urna (85’ Natasza Krupa), Zuzanna Kogutek (85’ Gabriela Mikucka), Natalia Pakulska, Oliwia Jaśniak (72’ Patrycja Sikora), Karlīna Miksone, Patrycja Ziemba (80’ Julia Chudy), Anna Gawrońska (80’ Nikoleta Pitsiou), Grigoria Pouliou.